۷۰۴ میلیون تومان اعتبار برای مبارزه با اعتیاد در کردستان تخصیص یافت

سنندج - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: امسال هفت میلیارد و چهل میلیون ریال (۷۰۴ میلیون تومان) اعتبار در بحث آموزش، پیشگیری و مبارزه با معضل اعتیاد به دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این استان پرداخت شد.

رحمان حریری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این کمک‌ها از محل اعتبارات استانی ستاد مبارزه با مواد مخدر پرداخت شده است، اظهار داشت: در سال جاری چهار میلیارد ریال به بهزیستی استان برای کار در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و ساماندهی معتادان متجاهر پرداخت شد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیز برای اجرای طرح یاریگران زندگی و فرهنگ‌ سازی و پیشگیری از اعتیاد به حساب آموزش و پرورش کردستان واریز شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان یادآور شد: امسال همچنین حدود ۴۰۰ میلیون ریال به دانشگاه کردستان برای اجرای طرح‌های پیشگیری از اعتیاد در میان قشر دانشجو تخصیص یافته است.

حریری به تخصیص ۲۴۰ میلیون ریال اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای انجام کار اعتیاد درمانی،  پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: تلاش ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری و فرهنگ‌سازی خطر اعتیاد در میان قشر کم سن و سال جامعه است.

وی گفت: باقی دستگاه‌ها از جمله هلال احمر، فنی حرفه‌ای، سازمان زندان‌ها، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتبار لازم برای انجام کار فرهنگی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد را دریافت می‌کنند.

در حال حاضر ۱۷ کمپ ترک اعتیاد در کردستان مشغول به فعالیت هستند که یک مرکز مربوط به بانوان و مابقی در بخش مردان فعال هستند، ضمن اینکه ۲ مورد از کمپ‌ها اجباری است.

کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ۲، ۸ درصد جمعیت استان به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =