ترامپ به دور تازه جلسات تحقیق درباره استیضاح خود دعوت شد

تهران- ایرنا- کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای از دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور دعوت کرد تا در دور جدید جلسات بررسی استیضاح خود شرکت کند.

به گزارش بامداد چهارشنبه رویترز، «جرالد نادلر» رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یک نامه به ترامپ نوشته و توضیح داده است که قوانین این کمیته به رییس جمهوری اجازه می‌دهد در جلسات آن شرکت کرده و به مشاورانش امکان می‌دهد از شهود سؤالاتی بپرسند.
این نماینده دموکرات ایالت نیویورک، نوشت: رییس جمهوری می‌تواند از فرصت حضور در جلسات ادای شهادت استفاده کند یا از انتقاد و گلایه درباره روند تحقیقات استیضاح دست بردارد. امیدوارم که او هم مثل رؤسای جمهوری پیشین که این کار را کرده‌اند، خود یا مشاورانش در جلسات تحقیق حاضر شوند.
قرار است دور جدید تحقیقات استیضاح از چهارم دسامبر (۱۳ آذر) و در کمیته قضایی آغاز شود. دور آتی تحقیقات ممکن است به صدور رسمی اتهام علیه رییس جمهوری منجر شود.
نادلر در نامه‌اش به ترامپ توضیح داده است که جلسات آتی شهادت در کمیته قضایی، فرصتی برای بحث در خصوص توجیه قانونی استیضاح است.
قرار است در دور آتی جلسات تحقیقات استیضاح، کارشناسان حقوقی حاضر شوند اما هنوز اعلام نشده که چه کسانی به این جلسات دعوت شده‌اند.
یک افشاگر ناشناس فاش کرده است که ترامپ، سوم مردادماه در تماس تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهوری اوکراین، از وی خواسته بود تا درباره عملکرد مالی «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» در شرکت اوکراینی «بوریسما» تحقیق کند.
جو بایدن مهمترین رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شمار می‌آید. هدف ترامپ از اعمال فشار بر اوکراین، پرونده‌سازی برای ضربه زدن به بایدن تعبیر شده است.
نمایندگان دموکرات، این اقدام ترامپ را سوء استفاده از قدرت تلقی کرده و تحقیقات در خصوص امکان استیضاح وی بر مبنای این اتهام را آغاز کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =