همکاری ۲۰ هزار نفر برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در استان اردبیل

اردبیل- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان اردبیل اعلام کرد: ۲۰ هزار نفر در فرایند برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در این استان اعم از عوامل اجرایی، بازرسی، نظارت و امنیت همکاری و مشارکت می‌کنند.

 بهروز ندایی روز سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل گفت: آموزش عوامل برگزارکننده انتخابات در استان و شهرستان‌ها برابر تقویم انتخاباتی اعلام شده از سوی وزارت کشور انجام شده و مقدمات لازم فراهم شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل بیان‌کرد: فرایند برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در دوم اسفندماه در استان از ۱۰ اردیبهشت ماه آغاز و از ۱۰ خردادماه با استعفای نامزدهای احتمالی از سمت‌های تعیین شده در قانون آغاز شده است.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام از نامزدها از هفته آینده گفت: استان اردبیل پنج حوزه انتخابیه شامل حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، حوزه انتخابیه مشگین‌شهر، حوزه انتخابیه گرمی، حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز و هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد و ثبت نام از نامزدها برابر تقویم انتخاباتی در هر حوزه انتخابیه انجام می‌شود.

ندایی از افزایش ۶.۵ درصدی تعداد صندوق‌های ثابت اخذ رای در استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: در فرایند برگزاری انتخابات فرایند احراز هویت رای‌دهندگان نیز به منظور کاهش تخلفات احتمالی، الکترونیکی خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری همه مدیران و سازمان‌های دولتی و حکومتی برای برگزاری انتخابات پیش رو گفت: مدیران دستگاه‌های اداری استان باید دقت کنند که همکاران اداری تا زمان انتخابات در وقت اداری به نفع و زیان کسی تبلیغات نکنند و از امکانات دولتی برای تبلیغات نامزدها استفاده نشود.

رییس ستاد انتخابات استان اردبیل شعار این دوره از انتخابات را "انسجام ملی، گام دوم انقلاب و مشارکت حداکثری" عنوان کرد و ادامه داد: برای بالا بردن مشارکت مردم در این انتخابات نیازمند همکاری جدی و همدلی همه دلسوزان انقلاب هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل همچنین با تاکید بر حفظ اصل بی طرفی در همه فرایند برگزاری انتخابات از سوی عوامل دخیل در برگزاری این رویداد سیاسی بیان‌کرد: تعامل با هیات نظارت در استان برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه و با حضور حداکثری مردم دنبال می‌شود.

استاندار اردبیل نیز در این جلسه، اشتغال و مسائل اقتصادی را دغدغه اصلی مسوولان استان عنوان کرد و گفت: در فضای کنونی که کشور درگیر مشکلات اقتصادی و تحریم ظالمانه دشمن شده، مسوولیت دولتمردان و خادمان ملت بسیار سنگین است.

اکبر بهنامجو افزود: ما در شرایط کنونی نمی‌توانیم با حرکت عادی مشکلات را حل کنیم و باید بسیجی‌وار وارد میدان شده و از همه ظرفیت‌های خود و کشور برای حل مشکلات مردم استفاده کنیم.

وی با اشاره به وجود جوان جویای کار در میان اکثر خانواده‌ها بیان کرد: ما در وضعیت جنگ اقتصادی قرار داریم و مثل دوران جنگ باید شبانه‌روز کار کرده و در صحنه باشیم تا با توسعه کارآفرینی و حل مشکلات سرمایه‌گذاران، زمینه اشتغال در سطح استان فراهم شود.

بهنامجو همچنین بیکاری را از علل مهم آسیب‌های اجتماعی موجود در استان برشمرد و با اشاره به تداوم جنگ نرم دشمنان علیه کشورمان اظهار کرد: آثار جنگ نرم دشمنان را امروز در سطح جامعه می‌بینیم.

استاندار اردبیل همچنین بر آموزش قبل از ازدواج و ارائه راهکارهای علمی برای جلوگیری از طلاق تاکید کرد و گفت: نرخ طلاق در اردبیل با شتاب بیشتر به سطح نرخ کشوری رسیده و این زنگ هشداری برای دلسوزان اجتماعی است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل هم در این جلسه با اشاره به فرا رسیدن سالروز تاسیس بسیج به فرمان حضرت امام (ره) گفت: بسیج نشان دهنده عمق نگاه بنیانگذار انقلاب بود که در همه دوره‌ها توانست کشور را از تهدیدات متعدد مصون نگه دارد.

سردار جلیل بابازاده افزود: در حوادث اخیر نیز که امنیت اجتماعی توسط عده‌ای فریب خورده و آشوبگر برهم خورد، بسیجیان پای کار آمده و حتی در دفاع از امنیت مردم جان خود را از دست داده و شهید شدند.

وی با اشاره به آمادگی بسیجیان برای همکاری با همه ارکان حکومت در تامین امنیت جامعه و حل مشکلات مردم اظهار کرد: فتنه اخیر با جنگ روانی دشمنان و از طریق فضای مجازی گسترش یافت ولی مردم بصیر اردبیل گول نخورده و هوشیارانه عمل کردند.

سردار بابازاده بسیج را فرصت خدمت به مردم عنوان کرد و ادامه داد: مردم فهم و شعور دارند و امنیت را با گرانی معامله نمی‌کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بر ضرورت استفاده از ظرفیت بسیج تاکید کرد و گفت: بسیج در همه عرصه‌ها از جمله جنگ سخت، جنگ نرم و سازندگی و آبادانی حضور جدی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =