رئیس‌ جمهوری برزیل از معرفی پسرش برای تصدی مقام سفارت منصرف شد

تهران- ایرنا- دولت برزیل روز سه‌شنبه «نستور فورستر» دیپلمات کارکشته را به‌عنوان سفیر این کشور در آمریکا به سنا معرفی کرد و به گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال معرفی پسر رئیس‌ جمهوری برای تصدی این پست، پایان داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از برازیلیا، فورستر که در زمان حاضر کاردار سفارت برزیل در واشنگتن است، ‌برای ارتقا به مقام سفیر، باید در کمیته روابط خارجی سنا حضور یابد و رأی اعتماد اعضا را کسب کند.

دولت برزیل با اعلام اینکه احتمالاً نامزدی این فرد با مقاومتی در سنا مواجه نمی‌شود، از واکنش مثبت آمریکا به این انتخاب خبر داد.

«ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل در ابتدا قصد داشت پسرش را نامزد این پست کند؛ اما به دلیل مخالفت حزب خود، از این تصمیم منصرف شد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا زمانی از نامزدی پسر بولسونارو برای احراز پست سفیر برزیل در واشنگتن استقبال کرده بود.۹۱۰۹

پسر رئیس جمهوری برزیل به فساد مالی متهم است و حال آنکه ریشه کنی فساد مالی در این کشور، از جمله وعده های انتخاباتی بولسونارو بود.

رسوایی هایی مالی در بزریل، مردم این کشور را از مقامات پیشین بشدت ناامید کرد و خشم درونی موجب گرایش آنها به راست‌گراها شد. بولسونارو از این شرایط استفاده کرد و بارها در تبلیغات انتخاباتی خود از مبارزه تمام عیار با فساد مالی در رده های بالا سخن گفت.
رئیس جمهوری برزیل وعده داد که تحقیقات بیشتری در مورد فساد مالی در بخش‌های مختلف از جمله در بدنه دولت و احزاب سیاسی انجام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =