ثوری: برنامه‌های مختلفی برای آماده‌سازی بوکسورها داریم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بوکس، گفت: ‌برنامه‌های مختلفی برای آماده‌سازی ملی‌پوشان بوکس داریم تا با شرایط مناسب در مسابقات گزینشی المپیک شرکت کنند.

«حسین ثوری» در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: در بهمن‌ماه سال جاری، مسابقات مهم گزینشی المپیک در چین را پیش‌ رو داریم. برای آماده‌سازی تیم ایران هرآنچه که در توان داریم و حتی فراتر از آن برنامه‌ریزی کردیم تا به موفقیت برسیم.

وی افزود: در همین راستا از ترکیه دعوت کردیم تا به عنوان یکی از تیم‌های قدرتمند اروپایی در ایران حاضر شود و اکنون چند روزی است که تمرینات مشترک بوکسورهای ایران و ترکیه در تهران پیگیری می‌شود.

رییس فدراسیون بوکس تصریح کرد: دوشنبه هفته آینده نیز دیداری رسمی بین ایران و ترکیه برگزار می‌شود. همچنین در نظر داریم چند تیم خوب دیگر را هم به ایران بیاوریم و در نهایت به یک تورنمنت بین المللی نیز اعزام شویم.

ثوری در خصوص پیش بینی خود از کسب سهمیه المپیک، توضیح داد: مهم این است که با تمام وجود تلاش می‌کنیم. اردوهای خوبی داریم و اکثر ملی‌پوشان هفته گذشته در قهرمانی کشور روی رینگ رفتند و آمادگی نسبی دارند. با این حال باید قبول کرد کشورهایی در بوکس آسیا هستند که در جمع بهترین‌های جهان قرار دارند و مسیر ما برای رسیدن به سهمیه المپیک، بسیار دشوار است.

وی در خصوص برگزاری تورنمنت بین المللی در ایران، گفت: سال گذشته این مسابقات تحت عنوان جام مکران برگزار شد و امسال با نام جام «سرداران شهید آذربایجان غربی» به میزبانی ارومیه انجام می‌شود. همکاران ما در اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی میزبانی را پذیرفتند و در حال مذاکره با فدراسیون‌های بوکس کشورهای گوناگون هستیم تا شرایط حضور آنان در مسابقات را فراهم کنیم.

رییس فدراسیون بوکس ادامه داد: مسابقات ارومیه جوایز نقدی دارد و به نفر اول ۶۰۰ دلار، دوم ۳۰۰ و سوم ۱۵۰ دلار جایزه نقدی خواهیم داد تا انگیزه‌ای برای بوکسورها باشد.

ثوری در مورد هزینه‌های گزاف در مسیر آماده سازی تیم ملی، گفت: همه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور واقف هستیم و در این شرایط سخت با قدرت کارمان را انجام می‌دهیم. بوکس رشته المپیکی است و نگاه ویژه‌تر مسئولان ورزش را می‌طلبد و می‌توانیم با حمایتی که انجام می‌شود، برنامه‌ها را اجرایی کرده و به اهدافمان دست یابیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =