اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی در منطقه ۲ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۲ تهران گفت: در راستای تحقق شهر هوشمند،اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی در آینده نزدیک در منطقه ۲ تهران اجرا می‌شود.

به گزارش عصر سه شنبه مرکز ارتباطات و  امور بین‌الملل شهرداری منطقه ۲ تهران، رسول کشت‌پور با اشاره به اینکه منطقه ۲ با اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی پیشگام استفاده از کارت‌های هوشمند با کاربردی وسیع برای شهروندان است، افزود: اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی با قابلیت استفاده از امکانات مختلف خدمات شهری، بانکی ،تفریحی و... از جمله اقدامات منطقه برای نیل به شهر هوشمند و الکترونیک است.

وی ادامه داد: با هماهنگی معاونت‌های برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور اجتماعی وفرهنگی، زیر ساخت‌های لازم برای اجرای طرح درحال آماده‌سازی است.

کشت‌پور با بیان اینکه کارت هوشمند شهروندی به صورت اختصاصی برای شهروندان این منطقه صادر می‌شود، ادامه داد: به منظور راستی‌آزمایی طرح، درگام اول دو هزار کارت شهروندی برای شهروندان فعالی که در دوره‌های آموزش شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شرکت و به آنها امتیاز داده شده، صادر می‌شود.

وی افزود: مهمترین خدمات قابل ارائه در بستر این کارت، استفاده از تخفیف شهروندی از فروشگاه‌های الکترونیک، مراکز تفریحی، تاکسی‌های اینترنتی و مراکز خرید دارای برند است.

کشت پور، کارت شهروندی را یک کارت هوشمند کامل بانکی عنوان کرد و گفت: باتوجه به اینکه کارت شهروندی عضو شبکه شتاب است با استفاده از این کارت امکان تبادلات بانکی نیز فراهم شده است.

شهردار منطقه۲ با توجه به همکاری بانک ملت در صدور و فعالسازی کارت هوشمند شهروندی، خاطرنشان کرد: در این طرح علاوه بر قابلیت‌های دیگر، شهروندان با استفاده از میزان امتیازهای دریافتی از فعالیت‌های شهروندی خود می‌توانند از تخفیف‌های ویژه برخوردار شوند.

کشت‌پور، تقویت سرمایه‌های اجتماعی و ایجاد بستر مشارکت شهروندان در تحقق شهر هوشمند را از دیگر دستاوردهای اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =