ائتلاف سعودی ۲۰۰ اسیر انصارالله یمن را آزاد می کند

تهران - ایرنا - سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی امروز (سه شنبه) اعلام کرد که این ائتلاف قصد دارد در روزهای آینده ۲۰۰ اسیر جنبش انصارالله یمن را در قالب توافق استکهلم آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی همچنین گفت علاوه بر آزاد کردن اسیران انصارالله این ائتلاف قصد دارد با همکاری سازمان بهداشت جهانی شرایط را برای انتقال مریضان یمنی از فرودگاه صنعا مهیا کند.

المالکی که ائتلاف متبوعش بیش از ۴ سال و نیم است با حمله همه جانبه به یمن هزاران شهروند غیرنظامی این کشور را به کام مرگ برده، مدعی شد که تصمیمات اخیر ائتلاف سعودی در چارچوب بندهای توافق استکهلم اتخاذ شده است.

پیشتر دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۱۳دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ماه ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد به توافق هایی درباره استان های ساحلی الحدیده و تعز و نیز تبادل اسیر دست یافتند، اما این توافق با توجه به اختلاف های دو طرف بر سر جزئیات آن، به طور کامل اجرا نشد.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی شهید شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قطحی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =