آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ ناراضی‌ هستند

تهران- ایرنا- نتایج نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان نشان می‌دهد که اکثریت مردم آمریکا باور دارند «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری این کشور از مقام خود برای دستیابی به مزایای سیاسی به‌ نحو ناشایستی استفاده کرده است.

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، ۵۳ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، گفتند که ترامپ از مقام خود سوء استفاده کرده است؛ ‌در حالی که این رقم در ماه اکتبر (مهر- آبان) ۴۹ درصد بود.

همچنین ۵۶ درصد افراد پرسش شونده اعلام کردند که اقدامات ترامپ برای متقاعد کردن اوکراین به تحقیق در مورد هانتر پسر جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، بیش از آنکه به قصد ریشه‌کنی فساد مالی انجام شده باشد، ‌مزایای شخصی را دنبال کرده است.

این نظرسنجی پس از دو هفته نخست برگزاری جلسات علنی شهادت در مورد تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، انجام شد و نتایج آن حاکی است که نیمی از آمریکایی ها معتقدند؛ رئیس جمهوری باید استیضاح و از قدرت برکنار شود؛ ‌در حالی که ۴۳ درصد مردم این کشور با این مسأله مخالفت کردند.

این نظرسنجی از ۲۱ تا ۲۴ نوامبر (۳۰ آبان تا ۳ آذر) از یک نمونه آماری یکهزار و هفت نفره انجام شد و حاشیه خطای آن مثبت یا منفی ۳.۷ درصد بود.۹۱۰۹

تحقیقات استیضاح ترامپ بابت پرونده اوکراین گیت جریان دارد. ترامپ چندی پیش در تماسی تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی اش از وی خواسته بود در مورد بایدن ها و فساد مالی مرتبط با آنها تحقیق کند.

دو مقام اطلاعاتی کاخ سفید این افشاگری را انجام دادند و شهادت برخی دیپلمات‌ها و سفرای آمریکا در کشورهای اروپایی، هجمه سنگینی را علیه ترامپ به راه انداخته است.

در چند هفته اخیر، آغاز فرایند رسمی استیضاح در مجلس نمایندگان آمریکا و شهادت افراد مطلع، موضع‌گیری مقامات در کنار تزلزل جایگاه ترامپ در افکار عمومی، به نوعی حزب جمهوریخواه و رئیس جمهوری آمریکا را مضطرب کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =