پیام انتخابات هنگ کنگ پایان خشونت ها در منطقه است

پکن-ایرنا- خانم «کری لم» رییس اجرایی منطقه ویژه اداری هنگ کنگ چین اظهار کرد پیام انتخابات شوراها این است که باید به خشونت ها در این منطقه پایان داده شود.

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز چهارشنبه گزارش کرد خانم لم که در این انتخابات شکست خود تصریح کرد که دولت مرکزی چین به هیچ وجه او را مسئول این نتیجه نمی داند.

در انتخاباتی که این هفته برای شوراهای محلی و منطقه ای در هنگ کنگ برگزار شد، طرفداران معترضان توانستند در ۱۷ منطقه از ۱۸ ناحیه شهری انتخابات به پیروزی دست یابند و راه برای انتخاب رییس جدید اجرایی هنگ کنگ برایشان هموار شده است.

گزارش حاکی است که شکست بسیار سخت برای خانم کری لم باعث شده است تا اعضای کابینه وی از این وضعیت ابراز نگرانی و ناخرسندی کنند.

شماری از سیاستمداران و مشاوران رییس اجرایی منطقه ویژه اداری هنگ کنگ در جلسه با وی تاکید کردند که سیاست های دولت محلی باعث برانگیخته شدن خشم رای دهندگان شده و آنها ضد دولت در انتخابات شرکت کرده اند.

آنان افزوده اند که رای حامیان دموکراسی بنوعی مجازات مسئولان دولت محلی هنگ کنگ بوده است.

خانم لم نیز گفت که این انتخابات فرصتی داد تا برخی ناخرسندی خود را از دولت محلی اعلام کنند اما دولت مرکزی چین هرگز وی را در این مورد سرزنش نکرده و مسئول ندانسته است.

او تاکید کرد پیام انتخابات این است که دیگر کسی نباید به خیابان ها بیاید و خشونت ایجاد کند باید کاری کرد تا ناآرامی ها برطرف شده و زندگی عادی در هنگ کنگ از سرگرفته شود.

با این وصف گزارش ها نشان می دهد که روز سه شنبه بار دیگر شماری از معترضان در مناطق مختلف هنگ کنگ اجتماع کرده و به اعتراضات خود ادامه داده اند و دهها نفر از ماموران پلیس تلاش کرده اند تا آنها را متفرق کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =