۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83570305
۰ نفر

برچسب‌ها

رانش زمین در کنیا بیش از یکصد هزار بی خانمان بر جای گذاشت

تهران – ایرنا – بارش شدید باران در روزهای گذشته و در پی آن، رانش زمین در کنیا، موجب بی خانمان شدن بیش از یکهزار تن شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس 24، بارش شدید باران در روزهای اخیر در مناطق شمال غربی کنیا خسارات زیادی بر جای گذاشت.

رانش زمین در بسیاری از مناطق شمال غربی کنیا موجب بی خانمان و آواره شدن بیش از یکصد هزار تن شده است که در هیچ سرپناهی برای زندگی ندارند.

امدادگران تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا بتوانند آوارگان ناشی از باران های سیل آسای چند روز  اخیر را بطور موقت اسکان دهند اما تاکنون موفق شده اند تعداد بسیار کمی از آنها را سامان دهی کنند.

"فِرُِد ماتیانگئی" دبیر هماهنگی های ملی دولت مستقر در وزارت کشور کنیا هم در این ارتباط اعلام کرد که باران های شدید شب شنبه در منطقه "پوکوت" در مجاورت مرز اوگاندا و سودان جنوبی این کشور تاکنون ۶۰ تن را به کام مرگ برده و هنوز از سرنوشت حداقل ۷ تن اطلاعی در دست نیست.

وی با اعلام اینکه تحقیقات جمعیتی برای تعیین دقیق آمار تلفات آغاز شده است، افزود،  نیروهای ارتش و پلیس در مناطق آسیب دیده مستقر هستند تا علاوه بر تامین امنیت مالی شهروندان منطقه اقدامات لازم را برای خارج کردن قربانیان و مجروحان از زیر گل و لای انجام دهند.

بر اساس این گزارش رانش زمین در کنیا همچنین باعث شکسته شدن پل ها و تخریب جاده ها شده و راه های دسترسی به روستاها را مسدود کرده است.

بر اثر بارش های شدید یک هفته اخیر، دو روستا در کنیا آسیب های بسیار جدی دیده و چندین روستای دیگر نیز از ۲۰ تا ۶۰ درصد خسارت متحمل شده و در پی این بارش های شدید و رانش زمین متعاقب آن راه های ارتباطی زیادی قطع شده و همچنین خسارت قابل توجهی به زیرساخت های مناطق شمالی کنیا وارد آمده است.

بر اساس اعلام صلیب سرخ کنیا، نیروهای امدادی با همکاری ارتش،  تلاش خود را برای باز کردن راه های ارتباطی و کمک رسانی به سیل زدگان آغاز کرده اند.

در آوریل سال ۲۰۱۸، نیز زمین لرزه ای در کنیا باعث مرگ ۱۰۰ نفر و آواره شدن هزاران نفر دیگر در این کشور شده بود. 9041

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =