خاخام اعظم انگلیس: کوربین شایسه نخست‌وزیری نیست

لندن– ایرنا– خاخام اعظم انگلیس از طرفداران رژیم صهیونیستی در اظهارنظری بی‌سابقه درباره انتخابات پارلمانی این کشور، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر را به دیدگاه‌های ضد صهیونیستی متهم کرده و او را شایسته تصاحب کرسی نخست‌وزیری ندانسته است.

«افرایم میرویس» در یادداشتی که امروز(سه‌شنبه) در نشریه تایمز منتشر شد، با طرح این مطلب، مدعی شد که رویکرد ضد یهودی در حزب کارگر نهادینه و رهبر آن ارادی برای حل آن نشان نداده است.
او هشدار داده که آینده انگلیس با انتخاب کوربین به عنوان نخست‌وزیر در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

از زمانی که جرمی کوربین در سال ۲۰۱۵ به رهبری حزب اصلی مخالف دولت انتخاب شد، موضوع یهودستیزی به پاشنه آشیل این حزب تبدیل شده است.
او از فعالان حقوق بشری، ضد جنگ و مخالفان جدی رژیم صهیونیستی است که پیش از تصدی رهبری حزب کارگر بر لزوم تحقق حقوق از دست‌رفته فلسطین اصرار کرده است.

رئیس پیشین سازمان اطلاعات مخفی انگلیس (ام. آی۶) نیز چندی پیش کوربین را تهدیدی علیه امنیت ملی توصیف کرد و گفت: او صلاحیت اداره کشور را ندارد. «سر ریچارد دیرلاو» هشدار داد، اگر رهبر حزب کارگر به مقام نخست‌وزیری برسد به اطلاعات محرمانه دسترسی یافته و این مسأله، تهدیدی علیه امنیت ملی به حساب می‌آید.
دیرلاو در یادداشتی که یکشنبه این هفته در نشریه «ساندی میل» منتشر شد با یادآوری سابقه فعالیت‌های سیاسی کوربین در مخالفت با جنگ‌های خارجی و دیدگاه مشاوران نزدیک او همچون «شیمس میلن» و «اندرو موری» در حمایت از مردم فلسطین تأکید کرد که او تحت هیچ شرایطی نباید به اطلاعات طبقه‌بندی شده دست پیدا کند.
این مقام سرویس جاسوسی که نزدیک به ۳۸ سال در سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس سابقه دارد، مدعی شد، حتی یک لحظه هم تصور نکنید که می‌توان به این سیاستمدار، کلید ساختمان شماره ۱۰ (دفتر نخست وزیری) را واگذار کرد.

همچنین «جاستین ولبی» اسقف اعظم انگلیس نیز اظهارنظر همتای یهودی خود در رابطه با کوربین و انتخابات عمومی را بی‌سابقه خواند. میرویس در حالی این اظهارات را مطرح کرد که مردم این کشور دو هفته دیگر پای صندوق‌های رای خواهند رفت تا در یکی پیچیده‌ترین انتخابات تاریخ انگلیس در نزدیک به یکصد سال گذشته شرکت کنند.

مساله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اصلی‌ترین محور انتخابات پیشرو خواهد بود و احزاب در برنامه‌ها و وعده‌های سیاسی خود تلاش می‌کنند تا نظر رای‌دهندگان را جلب کنند.
2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha