رقابت‌های استعدادیابی شطرنج ویژه دانش آموزان در یاسوج آغاز شد

یاسوج- ایرنا- رئیس هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد گفت: رقابت‌های استعدادیابی شطرنج ویژه دانش آموزان پسر این استان از امروز سه شنبه در شهر یاسوج مرکز استان آغاز شد.

جعفر محرابی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۰ دانش آموز پسر مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد در این دوره از رقابت ها حضور داشته و به مدت ۲ روز به مصاف یکدیگر می روند.

وی افزود: این رقابت ها در هفت دور به روش سوئیسی و در خانه شطرنج کهگیلویه و بویراحمد زیر نظر هیأت شطرنج استان برگزار می شود.

رئیس هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مهمترین اهداف برگزاری این رقابت ها ارتقای روزافزون سطح شطرنج بین دانش آموزان رده های مختلف سنی استان و شناسایی، پرورش و شکوفایی استعدادهای ورزشی آنان است.

محرابی عنوان کرد: معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری این رقابت ها نهایت همکاری را با اداره کل آموزش و پرورش استان داشته است.

وی ابراز داشت: رقابت های استعدادیابی شطرنج ویژه دانش آموزان دختر مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد نیز چهارشنبه ۶ آذرماه ۱۳۹۸ در شهر یاسوج مرکز این استان آغاز می شود و ۲ روز ادامه دارد.

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =