۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83570277
۰ نفر

برچسب‌ها

هزاران سوری ساکن حماه در غرب سوریه به خانه و کاشانه خود بازگشتند

تهران - ایرنا - هزاران آواره سوری پس از پاکسازی کامل استان حماه از سوی ارتش سوریه و برقراری امنیت و ثبات امروز (سه شنبه) وارد شهر "حلیافا" در  حومه شمالی شهر حماه شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، صدها خانواده آواره سوری در چارچوب طرح دمشق برای بازگشت آوارگان به سرزمین خود وارد شهر "حلیافا" در حومه حماه شدند؛ ارتش سوریه پیشتر تمامی این مناطق را از وجود هرگونه مواد منفجره و مین پاکسازی کرده است.

ارتش سوریه در مرداد گذشته حومه شمالی حماه، شهر "خان شیخون" و تعدادی از شهرها و روستاهای استان ادلب را پس از درگیری با گروه های تروریست بازپس گرفت، اتفاقی که باعث شد موج بازگشت آوارگان سوری به مناطق آزاد شده شاهد رشد فزاینده باشد.

با آغاز بحران سوریه در اسفندماه سال ۱۳۸۹، از جمعیت ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری این کشور ۱۲ میلیون نفر آواره شدند که نزدیک به شش میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به کشورهای مختلف از جمله ترکیه، لبنان، اردن، مصر و برخی کشورهای اروپایی رفتند و حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز در داخل این کشور آواره شدند.

شکست روز افزون تروریست ها در اکثر نقاط سوریه و امن شدن این کشور در یک سال گذشته، روند بازگشت آوارگان سوری از خارج نیز سرعت بیشتری به خود گرفته و تاکنون بر اساس برآوردها نزدیک به شش میلیون سوری به کشورشان بازگشته اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha