بسیجیان کیش در اجتماعی بزرگ و با شکوه هفته بسیج را گرامی داشتند

کیش - ایرنا- بسیجیان جزیره کیش در ششمین روز هفته بسیج در اجتماعی بزرگ و باشکوه هفته بسیج و سالروز تاسیس این تهاد مردمی را گرامی داشتند و با آرمانهای اتقلاب اسلامی ، امام راحل و رهبر معظم اتقلاب تجدید عهد کردند.

به گزارش ایرنا، در این اجتماع بزرگ که امروز سه شنبه با حضور مدیرعامل منطقه آزاد کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی، امام جمعه کیش و امام جمعه اهل سنت این جزیره، اقشار مختلف مردم، بسیج دانش آموزی و اقشار بسیجی در مرکز همایشهای بین امللی خلیج فارس برگزار شد، سردار مرتضی میریان، رییس اداره زمینی معاونت عملیات سپاه پاسداران طی سخنانی، بسیج را یک تفکر تحول آفرین، پویا و بالنده توصیف کرد. 

 وی ضمن تجلیل از ۴۰ سال خدمات بسیج در عرصه های مختلف، نقش این نهاد مردمی را  در تاریخ انقلاب اسلامی، تحکیم نظام، امنیت عمومی، ایستادگی و مقاومت و تقویت باورها، نقشی سازنده، موثر، نتیجه بخش و بنیادین دانست. 

 سردار میریان بسیج را یکی از کانون های تحول در عرصه های علمی و فرهنگی و دفاعی و ترویج اصل مقاومت در عرصه های ملی و جهانی برشمرد و افرود: بسیج مربوط به قشرخاصی نیست، متعلق به همه مردم  است و لشکر مخلص خداست. 

  وی با گرامیداشت چهل سالگی بسیج، بزرگترین هنر انقلاب اسلامی افزود: بزرگترین هنر انقلاب اسلامی و تفکر بسیجی در طول ۴ دهه گذشته تبدیل تهدیدها به فرصتها بوده و  همین تفکر است که بستر را برای بسیج جهانی اسلام فراهم کرده است.

بسیج واژه ای ماندگار و کلمه ای کلیدی: 

مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز طی سخنانی در اجتماع بزرگ بسیجیان ضمن تشریح ویژگیهای و شاخصه های برجسته بسیج گفت: بسیج در بیانات و فرامین رهبر معظم انقلاب واژه ای کلیدی است و ایشان حدود ۲۰۰۰ بار به این واژه اشاره داشته اند. 

 غلامحسین مظفری در ادامه، کلمه بسیج را کلمه ای ماندگار و سرشار از مفاهیم و شاخصه های کم نظیر توصیف کرد و افزود: علت این ماندگاری؛ فرهنگ بسیجی، تفکر بسیجی، مسؤولیت پذیری، حضور درصحنه و مفاهیم ارزشمندی است که با باورها و اعتقادات مردم عجین شده است.  

همچنین در این مراسم امام جمعه کیش، با اشاره به بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب  گفت: بسیج شجره طیبه است و این بدان معنا است که این نهاد مقدس موجودی زنده، پویا و بالنده است. 

 حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده  اضافه کرد: تفکر بسیجی که برگرفته از اندیشه های تابناک امام راحل است، تفکری سرشار از حیات و سازندگی است و آثار آن در همه عرصه های انقلاب اسلامی مشهود است.  

سرهنگ شهداد کناری فرمانده بسیج سپاه کیش با بیان اینکه  بسیج خود را وقف انقلاب و نظام و خدمت رسانی به مردم کرده است و با فرمان ولایت آماده جان فشانی است؛ گفت: بسیج در اجرای بیانات و فرامین مقام معظم رهبری توقفی ندارند و با سرعت آن را اجرا می کند.

وی  افزود:  القای نا کارآمدی نظام، جنگ نیابتی در منطقه با هدف تضعیف نظام، جنگ اقتصادی برای فشار آوردن به مردم، جنگ امنیتی و ایجاد فتنه های داخلی به منظور براندازی نظام از جمله اقدامات استعمار و استکبار بر علیه جمهوری اسلامی ایران است که در تمامی جنگ ها با شکست مواجه شده است.

 در این مراسم گروه سرود دبستان فرهنگ در میان استقبال حاضران به اجرای برنامه پرداخت و  در پایان جمعی از فرماندهان پایگاه بسیج برادران و خواهران، کانون بسیج اقشار جامعه و مسوولاندفتر بسیج دانشجویی مورد تجلیل قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =