اراده، شهامت و توکل بر خدا سه عنصر اساسی حرکت بسیج است

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر اراده، شهامت و توکل بر خدا را سه عنصر اساسی و لازم در حرکت جوانان بسیجی دانست و افزود: در برابر سختی ها و دشمنی ها باید با توکل بر خدا و اراده آهنین در مسیر اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی حرکت کرد و در این مسیر باید همواره با بصیرت و ولایتمداری، بر توطئه‌های دشمنان فائق آمد.

حجت الاسلام و المسلمین «عبدالحسین معزی» روز سه شنبه در همایش گرامیداشت هفته بسیج که در سالن اجتماعات معاونت توانبخشی  جمعیت هلال احمر برگزار شد، بسیج را ثمره تفکر انقلابی و الهی امام خمینی (رحمةالله علیه) دانست و گفت: شکل‌گیری بسیج با حال و هوای کنونی و جایگاه امروز، آرمانی بود که امام خمینی (رحمة الله علیه) از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی به آن معتقد بوده و بر ایجاد آن تاکید می فرمود.

وی با تبیین شاکله های اساسی بسیج به عنوان رکن پایدار و موثر در انقلاب اسلامی اضافه کرد: بسیج تنها منحصر به صحنه جنگ و نبرد نیست بلکه با نگاهی به نیازهای امروز جامعه ثمرات بسیج را می‌توان در عرصه‌های فرهنگی و علمی کشور نیز مشاهده کرد.
نماینده رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه جامعه بسیجی کشور امروز در عرصه های علمی و فناوری به بهترین شکل  درخشیده است، تصریح کرد: تحریم و عداوت دشمنان و استکبار از همان روزهای ابتدایی انقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است و این دلیل محکمی است تا جوانان مومن و بسیجی کشور همچون ۴۰ سال گذشته در فعالیت‌های جهادگونه و عرصه های مختلف در جهت عمران و آبادانی کشور، حضوری فعال داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ادامه داد: اگر چه جنگ عظیم تبلیغاتی علیه ایران پس از گذشت ۴۰ سال هنوز نیز ادامه داشته و دشمن درصدد ایجاد تفرقه و نابودی کشور است، لیکن ایستادگی و مقاومت ملت ایران، بسیجیان و رزمندگان بود که تا امروز سبب ماندگاری این مرز و بوم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین معزی از خودگذشتگی و رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را نقطه درخشان و پر افتخار تاریخ انقلاب اسلامی دانست و مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را از جوانان خواستار شد.

وی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شده است، حقیقتاً چراغ راهی روشن برای ۴۰ سال دوم عمر باشکوه انقلاب اسلامی است که جوانان باید با بررسی، تلاش و کوشش در جهت شناخت بهتر و عملی نمودن اهداف این بیانیه گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به آشوب ها و اغتشاشات اخیر در برخی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: بیانات قاطعانه و شجاعانه مقام معظم رهبری در جریانات اخیر سبب شد تا بار دیگر ملت با بصیرت ایران به رغم تمام مشکلات، توطئه ها و دسیسه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند.

برای ساختن ایران به عنوان الگوی نظام پیشرفته اسلامی تلاش می‌کنیم

در ادامه این همایش حسین جعفری فرمانده مرکز بسیج ویژه جمعیت هلال احمر نیز اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم ضمن تدوین دیدگاه راهبردی فرماندهی معظم کل قوا که با بیانیه گام دوم انقلاب تجلی یافت و همچنین با نگاه و روحیه انقلابی و عمل جهادی، منویات معظم له را به کار بسته و در مسیر ساختن ایران به عنوان الگوی نظام پیشرفته اسلامی تلاش کنیم.
وی با تشکر از حضور جهادی بسیجیان جمعیت هلال احمر اعم از مدیران، فرماندهان و کارکنان در این مراسم، تاکید کرد: در همین راستا ظرفیت ها و قابلیت های جمعیت هلال احمر را به کار بسته تا اظهارات رهبر معظم انقلاب را در جمعیت خدوم برآورده گردانیم.
فرمانده مرکز بسیج ویژه جمعیت هلال احمر افزود: امیدوارم در ظل عنایات حضرت بقیه الله الاعظم، امام عصر (عج) و بیانات فرمانده کل قوا در مسیر اعتلای کلمه توحید، وحدت کلمه، خدمت صادقانه و مجاهدانه به نظام مقدس اسلامی پیوسته مشمول الطاف الهی بوده باشیم.

محمودرضا پیروی دبیر کل جمعیت هلال احمر، رضا بامداد اصل سرپرست سازمان جوانان، بهمن سبحانی سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، حسین جعفری فرمانده مرکز بسیج ویژه جمعیت هلال احمر و جمعی از بسیجیان در همایش گرامیداشت هفته بسیج در هلال احمر حضور داشتند که در پایان این همایش با اهدای لوح از خانواده‌های شهدای مدافع حرم، شهدای تیپ فاطمیون و بسیجیان نمونه تقدیر به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =