ملت ایران با بصیرت راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند

زنجان - ایرنا - معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: اغتشاشات اخیر دارای یک طراحی پیچیده بود و طی آن عوامل نفوذی بدخواهان نظام، زمینه‌های اغتشاش را به وجود آوردند که مردم ایران با بصیرت و آگاهی، راه خود را از این افراد جدا کردند.

حجت‌الاسلام علی تقوی روز سه شنبه در آیین معارفه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  آزاد اسلامی زنجان با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور افزود: این به این معنی نیست که مردم به فعالیت‌های دولت معترض نیستند، بلکه معتقدیم می توان آزادانه انتقادهای خود را در این زمینه بیان کرد.

وی اضافه کرد: کرسی‌های آزاداندیشی باید بیش از گذشته در دانشگاه‌ها برگزار شود که چنین محافلی بهترین محل برای بیان انتقادات است، زیرا گفت‌ وگو باید به نحو احسن باشد و چنین مراکز علمی باید در این زمینه پیشرو  و حرف ها نیز باید آزادانه و در محیط‌های سالمی بیان شود.

این مسؤول ادامه داد: مسئولان کشورمان باید بیش از گذشته تلاش کنند، فردی که مسئولیتی را قبول کرد، باید آمادگی وقف خود به مردم و پاسخگویی به عملکرد خود را داشته باشد.

وی یادآوری کرد: با این روند روز به روز دشمنان نا امیدتر از گذشته خواهند شد، زیرا این خداوند است که اراده می‌کند چیزی را تحقق بخشد و اگر به وظیفه خودمان عمل کنیم، جامعه ما به جامعه مهدوی تبدیل خواهد شد.

حجت الاسلام تقوی با اشاره به اینکه اقتدار از جمله برکات انقلاب اسلامی است. گفت: دشمنان چند نقطه در این کشور را هدف قرار داده‌اند که یکی از آنان اقتدار علمی است، چرا که آنان قادر به مشاهده موفقیت جوانان و نخبگان این سرزمین نیستند.

وی اضافه کرد:  این در حالی است که هم اکنون ایران اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد و سرنگون شدن پهپادهای متجاوز در مرز هوایی ایران، نشان‌ دهنده اقتدار علمی و ملی ایران است که دشمن قصد دارد آن را هدف قرار داده و وحدت ملی کشورمان را نیز زیر سوال ببرد.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور  ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حرکت‌هایی در زمینه های علمی و دانشگاهی آغاز شد که به گواه آمارهایی که همه کشورهای دنیا پذیرفته‌اند، در ایران رشد علمی کم‌نظیری به وقوع پیوسته و جوانان، اساتید و دانشجویان کشورمان به رغم اعمال تحریم ها از سوی دشمن، به رشد و بالندگی رسیده اند.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی علم را به محروم‌ترین نقاط کشور گسترده است و این در حالی است که در گذشته فقط در چند استان دانشگاه وجود داشت اما امروز در دورافتاده‌ترین نقاط این کشور، نقطه صفر مرزی، دانشگاه‌های پویا و پیشرو وجود دارد.  

این مسؤول با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، نیز  تاکید کرد: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت زیادی دارد که باید در دانشگاهها در اولویت قرار گیرد، چرا که امروز جوانان با انگیزه‌ای در این مراکز در حال تحصیل هستند و حمایت های لازم نیز باید انجام گیرد.

 دانشگاه در ابعاد مختلف تحول داشته است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم گفت: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی به نوعی در همه ابعاد تحول‌گرایی داشته که، تیم جدید با تدبیر و بسیار عمل‌گرا است که سیاست‌های خوبی در حوزه‌های مختلف دانشگاه تبیین شده است.

علیرضا فیروزفر افزود: تحولاتی منطبق بر آنچه که در سند تحول بنیادین بر دانشگاه‌ها تکلیف شده، در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان نیز بر اساس این سیاست‌ها برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

وی ا اضافه کرد: حوزه تحقیقات و فناوری در دانشگاه ها باید توسعه یابد تا کشور به پیشرفت برسد که در حوزه فرهنگی نیز دانشگاه با همین سیاست‌ها به پیش می رود.

این مسئوول ادامه داد: احساس نیاز و تکلیف، تنها کافی نیست، بلکه امروز نظام جمهوری اسلامی ایران، نیازمند تلاش‌های جهادگرانه است، به طوری که پشت میز نشستن و تشکیل جلسه فایده‌ای ندارد و باید همه مسئولان در کف جامعه با مردم باشند.

 در پایان این مراسم، حجت‌الاسلام مجید نقی‌لو به عنوان مسؤول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =