۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۷
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83570236
۰ نفر

برچسب‌ها

دومین مدرسه اشتغال کشور در گرگان افتتاح شد

گرگان - ایرنا - نخستین شعبه استانی و دومین مدرسه اشتغال کشور با حضور جمعی از مدیران کشوری و استانی در دانشگاه گلستان به بهره برداری رسید.

مدیر مدرسه اشتغال شریف کشور عصر امروز سه شنبه در گرگان گفت:‌ اصلی ترین مانع ورود دانش‌آموختگان به بازار کار، ضعف مهارت‌های رفتاری و اداری است.

سحر احمدی افزود: سردرگمی، عدم هدفمندی و  متناسب نبودن شغل با تحصیلات و توانمندی های شاغل از جمله دغدغه های علاقه مندان تحصیل کرده ورود به بازار کار است.

وی افزود : بر اساس تفاهم نامه وزارت علوم باید تا تابستان سال آینده ۴ مدرسه اشتغال در کشور راه اندازی شود.

وی به ظرفیت های مدرسه اشتغال گلستان اشاره کرد و افزود :‌ بعد از پایان زمان فراخوان، ۱۸۰ نفر برای ورود به این مدرسه ثبت‌نام کردند که بعد از انجام غربالگری، ۱۰۰ نفر در اولین دوره مدرسه اشتغال استان گلستان پذیرش می‌شوند.

احمدی گفت : شرکت‌کنندگان در طول ۴ ماه، دوره‌های آموزشی را برای شکوفایی و پرورش توانایی‌ها، استعدادها و علاقه‌مندی های خود سپری می‌کنند.

استاندار گلستان نیز در این مراسم گفت: بین مطالبات صنعت از دانش آموختگان و خروجی دانشگاه ها فاصله زیادی وجود دارد.

هادی حق شناس با اشاره به آمار ۷۰ هزار نفره بیکاران استان گفت : یک هزار و ۳۰۰ بنگاه اقتصادی گلستان به دنبال جذب نیروهای کارآمد هستند که مدرسه اشتغال می تواند مشکل تامین نیروی متخصص و تحصیل کرده مورد نیاز صنایع استان را برطرف کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =