بزرگترین پیروزی ما درک مشترک مسوولان و دانش‌بنیان‌ها است

تهران-ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بزرگترین پیروزی ما درک مشترک بین مسوولان و دانش‌بنیان‌ها است و خوشبختانه روز به روز دانش‌بنیان‌ها در بین ارکان نظام فراگیرتر می‌شوند.

سورنا ستاری عصر سه شنبه در مراسم اختتامیه گردهمایی ارائه نیازهای فناورانه در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ما کشوری واردات چی هستیم، نفت را فروخته ایم و کالا وارد کرده ایم، اکنون کشور بزرگ شده و نمی توانیم آن را با نفت اداره کنیم و نیاز به توسعه فناوری داریم.

وی ادامه داد: اعتماد عمومی مردم نسبت به کالای تولید داخل کم شده و شبکه های واردات سازمان‌دهی شده و شکل گرفته‌اند که باید با آنها برخورد شود، این کار نیاز به فرهنگ سازی دارد، مثلا ایران در حوزه دارو در منطقه بی نظیر است اما مردم به دنبال داروی خارجی هستند.

ستاری تصریح کرد: فرهنگ مصرفی بودن به ما ارث رسیده است، کشورهای خارجی هم می خواهند که نفت بفروشیم و کالا وارد کنیم و این با فرهنگ بومی تضاد جدی دارد، باید بدانیم همه ما در یک جبهه با تفکرات مصرفی مبارزه می کنیم و باید خود را اثبات کنیم و ارزش جوانان را بدانیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نادیده گرفتن و سرکوب در توسعه فناوری دیده می شود و باید با این روند مقابله شود و یک باور در مسوولان و ارگان ها ایجاد شود که مردم دانش‌بنیان‌ها را بشناسند، ما باید ثابت کنیم که در حوزه قاچاق تاثیر گذار هستیم و باید بتوانیم محصول درست و راه حل بومی تحویل دهیم و از قاچاق جلوگیری کنیم.

در پایان این مراسم سه تفاهم نامه میان سه شرکت دانش بنیان و گمرک ایران با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

گردهمایی ارائه نیازهای فناورانه در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سوم آذرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شد و امروز بعد از سه روز فعالیت به کار خود پایان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =