وضعیت آلاینده های معادن قدس رسیدگی می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست تهران گفت: رییس سازمان حفاظت محیط زیست بعد از حضور در شهرستان قدس و پس از دیدن وضعیت آلایندگی‌ها دستور تسریع در رسیدگی به موضوع معادن را به این اداره کل ابلاغ کرده است.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل محیط زیست تهران، سعید محمودی در نشست با تشکل‌های مردم نهاد محیط زیستی استان با اشاره به حضور رئیس سازمان محیط زیست در محدوده معادن شهرستان قدس در اوایل هفته جاری، گفت: وضعیت معادن این شهرستان به لحاظ میزان برداشت و تولید گرد و غبار و تاثیر آن بر آلودگی هوا فاجعه بار است.

شهرستان قدس در غرب استان تهران واقع شده است.

محمودی همچنین با بیان اینکه نگهداری و مدیریت پارک های ملی نزدیک به شهر ها سخت است گفت: چشم طمع فرصت طلبان به زمین خواری در این مناطق دوخته شدهاست از این رو باید مردم محلی را نسبت به محیط زیست آگاه کرد و از ظرفیت آنها استفاده بیشتری کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست تهران تاکید کرد: باید از ظرفیت تشکل های محیط زیستی در حوزه های مختلف بهره برد.

وی ادامه داد: راه طولانی داریم تا همه بنگاه‌های اقتصادی موضوعات محیط زیستی و سلامت شهروندان را در اولویت کار خود قرار دهند و باید در این زمینه به جنبه های آموزشی، فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد اتکاء بیشتری داشت.

انعقاد تفاهم نامه با جهاد دانشجویی و جهاد دانشگاهی، برگزاری کارگاه های آموزشی با طلاب حوزه های علمیه، استفاده از ظرفیت کانون مساجد و مطالبه در خصوص موضوعاتی همچون نشست زمین، سفید بالک ها، پسماند، آلودگی هوا، آلودگی آب و خاک، زمین خواری و تعریف یک برنامه راهبردی با رویکرد نقش سمن ها در کاهش و حل معضلات محیط زیست تهران از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست بود.
همچنین توجه به ضرورت فرهنگسازی در حوزه محیط زیست و استفاده از ظرفیت هنرمندان در این حوزه، حضور تشکل های مردم نهاد در کمیته های تخصصی استان و تشکیل اتاق فکر برای برنامه ریزی های استان جهت بهبود برنامه ها با حضور نمایندگان تشکل های مردمی و برگزاری نشست های تخصصی و موضوعی از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود.
استفاده از ظرفیت تشکل های محیط زیستی در مطالعات و تحقیقات محیط زیست ، همکاری با ظرفیت های بین المللی همچون UN و جلوگیری از هرگونه تخریب و زمین خواری در مناطق اطراف تهران و باغات بویژه در شمیرانات و لواسان از جمله موضوعاتی بود که مورد تاکید نمایندگان تشکل های مردم نهاد محیط زیستی استان در این نشست بود.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =