دمای سیستان و بلوچستان ۶ درجه افزایش می‌یابد

زاهدان- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: روند افزایش چهار تا شش درجه‌ای دما در استان از فردا /چهارشنبه/ آغاز می‌شود.

دوست‌محمد کلیم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار  داشت: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری است و تا سه روز آینده وزش باد متوسط در برخی نواحی مرکزی استان جریان خواهد داشت.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: امروز کمینه دمای هوای زاهدان در سردترین لحظات به حدود منفی ۲ درجه سلسیوس رسید و سردترین شهر استان شد.

وی ادامه داد: پس از زاهدان، شهرهای زابل، زهک، هامون و مهرستان با دمای یک درجه سلسیوس بالای صفر در رتبه های بعدی سردترین های امروز قرار گرفتند.

وی به نوسانات دمایی سایر شهرهای استان اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته زرآباد و چابهار با دمای ۲۸ درجه سلسیوس گرمترین شهرهای استان شدند. این دو شهر به صورت مشترک سومین شهرهای گرم کشور نیز بودند.

کلیم افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از فردا روند افزایش دما در استان آغاز می شود به طوریکه در برخی مناطق دما بین چهار تا ۶ درجه افزایش می یابد. 

وی با بیان اینکه همچنان وزش بادهای متوسط در سواحل استان ادامه دارد، گفت:  پیش بینی می شود این شرایط تا روز پنجشنبه در سواحل ادامه داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =