اعطای مجوز آموزشکده فنی و حرفه‌ای به امکانات منطقه بستگی دارد

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در هرجایی که امکانات برای ایجاد آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وجود داشته باشد، مجوز تاسیس داده می‌شود، همچنین در صورت مهیا بودن شرایط امکان تبدیل این مراکز به دانشکده نیز وجود دارد.

منصور غلامی امروز سه شنبه در حاشیه جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز در خصوص برخی مسائل توضیح داده شد که به نظر می رسد بخشی از توضیحات قابل قبول بود. قرار است درباره ابهامات موجود نیز همکاران وزارت علوم بررسی کنند تا شفاف سازی شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حضور یافت و به سوالات نمایندگان پاسخ گفت. 

وی درباره سوالات مطرح شده در این جلسه افزود: برخی سوالات درباره مجوز به نشریه‌های علمی و پژوهشی بود که براساس برخی از ضوابط و آیین‌نامه‌های ما در برخی موارد انجام نشده است.

وزیر علوم ادامه داد: بحث اخذ مجوز نشریه‌های علمی و پژوهشی با توجه به توضیحات مردم بررسی می‌شود که اگر منع قانونی در این موضوع وجود نداشته باشد، با توجه به احراز شرایط خاص اشخاص، این موضوع بیشتر بررسی می‌شود.

غلامی خاطرنشان کرد: سوال دیگری که در جلسه امروز مطرح شد، درباره ارتقای جایگاه دانشکده و مراکز آموزشی فنی و حرفه ای بود، وزارت علوم در صورت مهیا بودن شرایط، مجوز تاسیس موسسه فنی و حرفه‌ای را می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =