تکریم خانواده شهدا در فرهنگ عمومی جامعه تقویت شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به جایگاه رفیع شهدا در جامعه اسلامی گفت: فرهنگ تکریم و قدردانی از صبوری و ایثارگری خانواده شهدا نیازمند تقویت و گسترش در فضای عمومی جامعه است.

مرضیه جلیل‌پور روز سه‌شنبه در دیدار با خانواده شهیده نوربخشیان افزود: بی‌شک امنیت، آرامش، عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون خون شهدا، جانبازان و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی است که این نقش و جایگاه باید بیش از پیش در جامعه تبیین و تشریح شود.

وی ادامه داد: در این سال‌ها خانواده شهدا با صبوری، مقاومت و ایستادگی خود بر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی الگوی والایی برای همه اقشار جامعه به شمار می‌روند که نیازمند توجه بیشتری است.

جلیل‌پور تصریح کرد: تکریم خانواده شهدا یک وظیفه همگانی است و باید به فرهنگ غالب جامعه تبدیل شود که در همین راستا دستگاه‌های فرهنگی رسالت و نقش مهمی برعهده دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم این فرهنگ در جامعه کمرنگ شود چرا که یکی از اصول اساسی نظام بر پایه ایثار و شهادت بنا شده است.

جلیل‌پور، تکریم و دیدار با خانواده شهدا را از مهمترین راهکارهای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان کرد و گفت: تداوم راه شهدا در راستای صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ شهید دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد ۱۵ شهید، زن بودند و در بمباران شهرکرد در سال ۱۳۶۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =