ایران ۴۹ مهاجر غیرقانونی پاکستان را اخراج کرد

اسلام آباد - ایرنا - جمهوری اسلامی ایران ۴۹ مهاجر غیرقانونی پاکستان را به جرم ورود غیرقانونی به کشور بازداشت و آنان را تحویل مقامات پاکستانی داد.

روزنامه پاکستانی «جناح» روز سه‌شنبه نوشت: مسئولان مرزی ایران ۴۹ پاکستانی را به جرم ورود غیرقانونی به کشور بازداشت و این افراد را در گذرگاه مشترک مرزی میرجاوه (تفتان) تحویل مقامات پاکستانی دادند.

طی ماه‌های اخیر نیروهای مرزی ایران صدها تبعه پاکستانی را بازداشت کرده و به مقام های مرزی پاکستان در مرزی میرجاوه تحویل دادند.

به نقل از منابع خبری، اتباع پاکستانی به منظور یافتن کار و یا سفر به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس با ورود غیرقانونی به ایران سعی در رسیدن به دروازه های دیگر کشورها دارند.

گروه های غیرقانونی قاچاق انسان در این منطقه ؛ اقدام های خطرناکی را در اعزام مهاجران غیرقانونی به آن سوی مرزها به کار می بندند و گاه با حبس چندین نفر در محفظه های اتومبیل های عبوری و یا بار کامیون ها ؛ وضعیت نامناسبی  برای مسافران غیرقانونی ایجاد می کنند.

رسانه‌های خبری پاکستان در برخی موارد خبر قربانی شدن مهاجران غیرقانونی در مرزها و مناطق همجوار با ایران را منعکس می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =