کتاب رونق تولید از منظر قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام به چاپ رسید

تهران - ایرنا- کتاب «رونق تولید از منظر قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام » با تألیف امیر ارزانی و جستاری در موضوع «اسلام و اقتصاد»، پاییز ۹۸ به چاپ رسید.

کتاب «رونق تولید از منظر قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام» در هفت فصل به موضوعاتی همچون رونق تولید در آیینه آیات و حیانی قرآن کریم، جایگاه کار و تولید در کلام بزرگان دین و علما، اهمیت و ارزش کار و کوشش در روایات دین مبین اسلام، ضرورت برنامه ریزی اقتصادی، آثار کار و تولید، نحوه کار و تولید می پردازد.
نویسنده در مقدمه این کتاب آورده است: حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در روز اول فروردین سال ۱۳۹۸ در اجتماع پرشور مردم در حرم مطهر رضوی طی سخنان مهمی به تحلیل اوضاع اقتصادی کشور پرداخته و با توجه به شرایط موجود، سال ۹۸ را سال رونق تولید نامیدند.

وی  اهمیت این سخنان و نقشی که موضوع رونق تولید در حل مشکلات کشور و نیز شکوفایی اقتصاد جامعه داردرا انگیزه‌ای برای جست‌وجو در قرآن کریم و روایات پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت علیهم السلام و نیز بررسی اجمالی سیره آن بزرگواران عنوان کرد.

نویسنده برای توضیح آیات قرآن از تفاسیر نور و راهنما و در بین کتب روایی بیشتر از کتاب شریفه کافی استفاده کرده است. همچنین در بخش های مختلف این کتاب به تناسب و برای توضیح بیشتر سخنانی از مقام معظم رهبری مدظله العالی و استاد شهید مطهری ذکر شده است.
این کتاب قرار است به زودی در دسترس علاقه مندان قرار می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =