۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۹
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 83570151
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای مازندران تا پایان هفته افزایشی است

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرده‌است که دمای هوای استان از امروز سه‌شنبه تا پایان هفته جاری به صورت تدریجی حدود ۶ درجه افزایش می‌یابد.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که از امروز تا پایان هفته به دلیل نفوذ سامانه کم فشار و گرم جنوبی بر مناطق کوهستانی و سپس سواحل دریای خزر ، شهروندان شاهد آسمانی آفتابی تا نیمه ابری در ارتفاعات و مناطق جلگه ای و وزش باد گرم خواهند بود.

با توجه به اینکه دمای هوا در گرم ترین ساعات امروز به حدود ۱۴ درجه سانتیگراد رسیده است، هواشناسی مازندران پیش بینی کرد دمای هوا تا روز جمعه به حدود ۲۰ درجه بالای صفر برسد. 

هواشناسی مازندران در گزارش خود آورده است که پیش بینی می شود روند افزایشی دما حتی تا اواسط هفته آینده ادامه داشته باشد که بستگی به تغییرات جوی دارد.

دراین مدت آسمان اغلب مناطق استان صاف تا نیمه ابری خواهد بود و در برخی مناطق ممکن است ابرناکی هوا و پدیده مه گرفتگی مشاهده بشود.

همچنین دریای خزر برای روزهای پیش رو آرام بوده و برای فعالیت های دریایی مساعد توصیف شده است.

جریان کم فشار و سرد که از اواسط آبان ماه به همراه بارش باران و برف وارد مازندران شد، به شدت دمای استان را کاهش داد و در هفته های اخیر شاهد استقرار هوای سرد در استان هستیم. 

هم اکنون ایستگاه هواشناسی سیاه‌بیشه با ۲ درجه سانتیگراد سردترین و قائمشهر با ۱۴ درجه گرم ترین مناطق استان را نشان می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =