رییس  کمیته المپیک: ایران در امنیت کامل است

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک در واکنش به لغو میزبانی جام جهانی کشتی، اعتراض این نهاد بین المللی ورزشی کشور را به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد و گفت: ایران در امنیت کامل است.

«سید رضا صالحی امیری» روز سه شنبه گفت: کمیته ملی المپیک روز گذشته در نامه ای به «نناد لالویچ» این تصمیم گیری عجولانه، احساسی و تحت تاثیر تبلیغات ناصحیح غربی ها  توسط اتحادیه جهانی کشتی اعتراض  کرد.

وی افزود: امروز هم با همتایان روسی، ژاپنی و گرجی خود مکاتبه و آمادگی و امنیت کامل ایران برای برگزاری هرگونه رویداد بین المللی در ایران را اعلام می کنم. 

رییس نهادبین المللی ورزش ایران می گوید: از سه موضع کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و دولت جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی اعلام کردیم که کشورمان در امنیت کامل است و برای برگزاری هیچ رویدادی مشکلی ندارد.

صالحی امیری به عنوان نمونه میزبانی شایسته ایران در جام جهانی شمشیربازی را مطرح کرد و گفت: این بازی ها در کمال آرامش و امنیت در تهران برگزار شد و رویدادهای بسیار دیگری را هم به عنوان نمونه می توان مطرح کرد. پیگیر این قضیه هستیم و امیدواریم پس از دریافت پاسخ فدراسیون جهانی کشتی مسابقات جام جهانی را به زودی با یک تاریخ جدید برگزار کنیم . 

وی معتقد است که با عزم کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی این قضیه به زودی حل و فصل و جام جهانی کشتی فرنگی در تهران برگزار خواهد شد.

۲ روز گذشته اعضای کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در شهر استانبول نشستی برگزار کردند و با ارسال نامه‌ای، از تعویق جام جهانی کشتی فرنگی در ایران خبر دادند.

در پی این تصمیم بلافاصله نهادهای زیربط ورزشی کشور با اتحادیه جهانی کشتی رایزنی‌های گسترده‌ای برقرار کردند تا با ارایه مستندات قوی موضوع تعویق این رقابت‌ها برطرف شود.

«مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان هم در گفت و گو با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان، برطرف شدن مشکلات به وجود آمده در میزبانی تهران از جام جهانی کشتی فرنگی را خواستار شد.

سخنگوی فدراسیون کشتی  هم در واکنش به این تصمیم اتحادیه کشتی به ایران گفت: هیچ محدودیتی برای برگزاری جام جهانی در کشور وجود ندارد و تمام مقدمات آن از جمله سالن رقابت ها، هتل و جوایز دلاری فراهم شده است.  

«حسن رنگرز» می‌گوید: سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران از ماه‌ها پیش برای این میزبانی تجهیز شده و همچنین سه هتل مطرح برای داوران و اعضای هیات اجرایی اتحادیه جهانی کشتی، داوران و تیم‌های شرکت کننده،  مدت‌ها پیش رزرو شده است تا یکی از باشکوه‌ترین میزبانی را داشته باشیم.

مدیر کل امور مشترک فدراسیون های ورزشی هم واکنش نشان داد وگفت: به تعویق افتادن مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی بیشتر شبیه یک توطئه علیه ورزش کشور است.  ایران در  سال‌های گذشته و امسال رویدادهای مهم ورزشی در سطح بین‌المللی را در اوج امنیت و اقتدار و بدون کوچکترین مشکلی میزبانی کرده است.

قرار بود این  رقابت‌ها در روزهای هفتم و هشتم آذرماه جاری با حضور هشت تیم برتر جهان در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود.

این رقابت ها در ۲ گروه چهار تیمی است که در گروه نخست تیم های روسیه، ایران، قزاقستان و کوبا و در گروه دوم ازبکستان، گرجستان، ژاپن و چین قرار دارند.

البته ۲ تیم مجارستان و ژاپن انصراف داداند که چین در گروه دوم جایگزین مجارستان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =