از چترحمایتی ۴۳ میلیون نفری تامین اجتماعی تا توزیع واکسن آنفلوآنزا درکشور

استان‌ها- ایرنا- تداوم حضور مردم در حمایت از نظام و ولایت، آغاز اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در سه شهر کشور، ادامه دستگیری عوامل اصلی اغتشاشات، توزیع واکسن آنفلوآنزای مورد نیاز کشور، چتر حمایتی بیمه تامین اجتماعی برای ۴۳ میلیون نفر، چالش نظام مدیریتی با هزاران برگ اسناد بالادستی، آموزش کمرنگ در حوزه پیشگیری و درمان ایدز، سکونت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در بافت ناکارآمد شهری استان تهران و برنامه ریزی برای بازگشت ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه فعالیت، مهمترین عناوین خبری سایت استانی سراسری ایرنا در ۲۴ ساعت گذشته است.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که شامگاه هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین آن‌ها منتشر می‌شود:

تداوم "حضور مردم" در راهپیمایی اعلام برائت از آشوبگران  
امروز نیز ایرانیان در حمایت از ولایت و اعلام انزجار از آشوب طلبان راهپیمایی کردند. در 
 بندر دیر استان بوشهر ، گناوه و مسجد سلیمان، مردم راهپیمایی خودجوش مردمی "میثاق با ولایت، انزجار از اقدام اغتشاشگران " برگزار کردند. همچنین جمعی از مردم، مسئولان و بسیجیان شهرستان بافق با اعلام خشم و انزجار از اشرار و فتنه گران، در حمایت از اقتدار و امنیت کشور اجتماع باشکوهی برگزار کردند.
 

آغاز اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در سه شهر کشور 
 اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" به طور آزمایشی (پایلوت) در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان قزوین در شهرهای محمدیه، کاشان و سمنان آغاز شد.
این طرح در راستای ارتقای سلامت و پیشگیری، مراقبت از عوامل خطر و بیماری‌ها و بازتوانی و توانبخشی در گروه بیماران حاد و مزمن و به منظور عملیاتی کردن مراقبت در نظام ارایه خدمات در قالب سطح بندی اجرا می‌شود.

وزیر بهداشت در آیین آغاز اجرای طرح  گفت: از امروز کار بهره‌برداری از هزار طرح بهداشتی و درمانی در کشور آغاز می‌شود و هر هفته شاهد افتتاح ده‌ها پروژه خواهیم بود.
سعید نمکی افزود: در همین راستا هر هفته ۵۰ طرح به ویژه در نقاط محروم افتتاح و راه اندازی می شود.دستگیری ۶ تن از عوامل اصلی اغتشاشات غرب استان تهران
فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۶ تن از عوامل اصلی اغتشاشات و تخریب اموال عمومی در ناآرامی‌های اخیر شهرستان رباط کریم خبر داد.
سردار خانچرلی گفت: همکاری مردم با ف پلیس در معرفی و دستگیری اشرار و اغتشاشگران جای قدردانی دارد.
همچنین براساس تازه ترین گزارش ها،  ۱۲ نفر از سردسته‌های اغتشاشگران در کرمانشاه و جوانرود و ۵ عامل اصلی اغتشاشات و تخریب اموال عمومی در ناآرامی های اخیر خرم آباد دستگیر شدند. 

 

سه نفر از عاملان اصلی راه‌بندان جم - عسلویه دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: سه نفر از عوامل اصلی که در جریان آشوب‌های به مدت چهار روز با ایجاد راه‌بندان جاده جم - عسلویه در این استان را بسته بودند و باعث ایجاد ناامنی، ترافیک و اخلال در تردد مردم و خودروها در این مسیر شده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

اغتشاشگران به ۱۰ ساختمان شهرداری تهران آسیب زدند
علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران  گفت: شهرداری تهران ۷۰۷ ساختمان تحت بهره برداری دارد که بر اساس آمار ارائه شده، ساختمان های ۱۰ ناحیه در پنج منطقه در پی ناآرامی های اخیر آسیب دیدند.  
اعطا ادامه داد: علائه بر این ساختمان ها، تجهیزات و ماشین آلات ۲ منطقه از شهرداری تهران هم آسیب دیده اند.
 

خنثی شدن توطئه‌های دشمنان در پی  حمایت رهبری از سران قوا
 معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: حمایت مقام معظم رهبری از تصمیم سران قوا در مقوله بنزین، توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی را خنثی کرد.
سرتیپ پاسدار «حسین نجات» در اجتماع بزرگ بسیجیان اراک افزود: دشمنان نظام اسلامی بعد از افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین با استفاده از فضای مجازی قصد ایجاد فاصله بین مردم و سران قوای سه‌گانه را داشتند که حمایت رهبر معظم انقلاب از این طرح؛ نقشه‌های شوم دشمنان را نقش برآب کرد.  


موج نخست بیماری آنفلوانزای نوع اول به مازندران رسید
به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، موج اول بیماری آنفلوانزای اچ وان ان وان (H۱N۱) در سال جاری دو تا سه هفته زودتر و با شدت پراکنش بالاتری برخی استان‌های کشور از جمله مازندران را درگیر کرده است.
دکتر حامد روحانی زاده افزود: به دلیل بالا بودن شدت ویروس این بیماری در سال جاری احتمال این که افراد بیشتری درگیر این بیماری شوند نسبت به سنوات گذشته بالاتر است
 

کشور با کمبود داروی آنفلوآنزا مواجه نیست

 رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مشکل کمبود داروی آنفلوآنزا در کشور وجود ندارد و امسال نیز داروی مربوط به این بیماری بیش از سال گذشته بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع و در دسترس است.

۴۳ میلیون نفر زیر چتر بیمه‌ تامین اجتماعی هستند
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت : از جمعیت ۸۳ میلیون نفری کشور ۴۳ میلیون نفر آنان از خدمات بیمه ای این سازمان برخوردار هستند.
دکتر عباس منوچهری  در کرج اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، میزان مصارف این سازمان بر منابع درآمدی آن پیشی گرفته است.

هزاران برگ اسناد بالادستی نظام مدیریتی را با چالش مواجه کرده‌ است

  معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: وجود آیین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و هزاران برگ اسناد بالادستی، نظام مدیریتی کشور را با مشکل‌ها و موانع متعدد مواجه کرده‌ است.

سعید رضا جندقیان اظهار داشت: در شرایطی که طبق اعلام یکی از مسئولان قضایی ۱۲ هزار ماده قانونی درکشور داریم، این آمار برای کشوری مانند فرانسه سه هزار ماده قانونی می باشد.

وی بیان داشت: با این حجم‌ از مصوبه‌ها، دستورالعمل‌ها، آیین نامه‌ها و همچنین نزدیک به ۳۰ سند توسعه و هزاران برگ سند توسعه شهری و روستایی و هزاران برگ اسناد بالادستی، درکشور با یک بیماری مواجه هستیم که حسابداران ما به خوبی آن را می شناسند. 

بیماری‌های غیر واگیر علت ۸۲ درصد از مرگ و میرها در کشور است

بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان‌ها، دیابت و بیماری‌های مزمن تنفسی و برخی دیگر از بیماری‌ها که عمدتا به نوع و سبک زندگی افراد بستگی دارد مهم‌ترین بیماری‌های غیرواگیر به شمار می‌روند ، به گفته مدیر کل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت این بیماری‌ها عامل ۸۲ درصد از مرگ و میرما در جامعه ایرانی است.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه‌شنبه در کارگاه آموزش تقویت نظام مراقبت بیماری های غیرواگیر در ایران که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد گفت: در سه تا چهار دهه گذشته، نظام سلامت کشور موفق شده که با یک رویکرد بسیار جامع و موثر، بیماری های واگیردار را در کشور کنترل کند.

دود دست دوم عامل ۱۰ درصد از مرگ و میرها در جهان است

 کارشناس بیماری های غیرواگیر دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در ایران می گوید:دود دست دوم عامل ۱۰ درصد از مرگ و میرها در جهان است.

دود دست دوم دودی است که اطرافیان افراد سیگاری استنشاق می کنند و همه کسانیکه این دود را ناخواسته به ریه‌های خود می‌فرستند نیز از مضرات آن در امان نیستند .

معاون بهزیستی: آموزش در خصوص بیماری ایدز کمرنگ است 

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی، با تاکید بر اینکه آموزش در حوزه پیشگیری و درمان ایدز در سطح جامعه کمرنگ است، گفت: اطلاع‌رسانی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و معتمدان محلی باید در جامعه افزایش یابد.

مجید رضازاده  در کمیته استانی نظارت بر اجرای برنامه کنترل عفونت اچ آی وی/ ایدز(SIP) شهرستان لردگان افزود: در حوزه ویروس HIV باید در ۳ بخش اطلاع‌رسانی و پیشگیری و مراقبت فعالیت انجام شود.
وی اظهار داشت: در حوزه‌های آموزش، مقابله و پیشگیری و همچنین درمان بیماری ایدز جای کار بسیار زیاد است.

۴ میلیون ۵۰۰ هزار نفر در بافت ناکارآمد شهری استان تهران سکونت دارند

 مدیرکل دفنر فنی استانداری تهران ضمن اعلام اینکه این استان دارای حدود ۱۵ هزار بافت ناکارآمد شهری با سکونت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این مناطق است، گفت: ۴۵ محله در شهرهای استان و ۱۸ محله در شهر تهران مورد هدف طرح های بازآفرینی شهری  است.

۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه فعالیت باز می‌گردد

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:اکنون بخشی از واحدهای تولیدی کشور با رکود مواجه شده‌اند و یا کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کنند که طبق برنامه‌ریزی انجام شده تاپایان سال جاری ۱۵۰۰ واحد کوچک و متوسط به چرخه تولید کامل باز می‌گردد.

شیوع سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است

رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر چند نسبت به افزایش آمار ابتلا به سرطان در ایران هشدار می‌دهد اما معتقد است شیوع سرطان در کشور اکنون کمتر از متوسط جهانی است.

علی قنبری مطلق رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه‌شنبه در کارگاه آموزش تقویت نظام مراقبت بیماری های غیرواگیر در ایران که  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  برگزار شد  با بیان اینکه بروز سرطان در ایران از متوسط جهانی کمتر است، گفت: از ۱۰۰ هزار نفر زن و مرد در ایران  حدود ۱۵۷ تا ۱۳۰ نفر به سرطان مبتلا می‌شوند، در صورتی که در جهان متوسط بیش از ۲۰۰ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر به سرطان مبتلا می شوند.

گزارش ها:
صادرات مرکبات مازندران؛ نقطه سر خط
در حالی که موانع مختلف صادرات مرکبات مازندران به کشورهای حاشیه دریای خزر؛ مانند نبود سیستم حمل‌ونقلی مناسب، بالا بودن نرخ تعرفه گمرگی و حتی ضعف روابط تجاری به مرور زمان در سال‌های اخیر رفع شده است، اکنون بازرگانان و صادرکنندگان نبود پرتقال مناسب را علت اصلی رونق نداشتن صادرات مرکبات استان می‌دانند.

زدودن غبار بدحجابی از آیینه شهر، دغدغه مسئولان قم
ساکنان قم از گذشته‌های دور به رعایت ارزش‌های دینی همچون حجاب در بین خاص و عام زبانزد بودند و زنان این شهر مقدس به حفظ حریم پوشش اهتمام کامل داشتند،‌ اما مدتی است جلوه این واجب دینی در قم اندکی غبارآلوده شده و احتیاج به عزم جدی و عمومی برای پیدا کردن شفافیت سابق خود را دارد.

آنفلوانزا و راه‌های پیشگیری از ابتلا به آن
به گفته متولیان امور سلامت، شیوع بیماری آنفلوانزا همزمان با فصل سرد سال امری طبیعی به شمار می‌رود و در این میان خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی در پیشگیری از ابتلا به آن نقش مهمی دارد.

دولت برای بازسازی هر واحد زلزله‌زده کرمانشاه چقدر هزینه کرده است؟
خشی از مشکلات زلزله‌زدگان کرمانشاه هنوز باقی است و رفع آنها نیازمند حمایت بیشتری است با این حال نمی‌توان از قسمت پُرلیوان هم چشم‌پوشی کرد زیرا دولت تاکنون برای بازسازی هر واحد تخریبی حدود ۷۳ میلیون تومان هزینه کرده و به تازگی ۱۲ میلیون تومان دیگر هم به آن افزوده است. بنابر آخرین آمار استانداری کرمانشاه، جبران خسارت های زلزله ۲۱ آبان ۱۳۹۶ تا آبان ۱۳۹۸ بیش از ۱۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشته است.

پسرفت در تفکیک و بازیافت پسماند
 رشد علم و تکنولوژی منجر به تغییر و تحول در حوزه‌ها و عرصه‌ها ی مختلف شده ولی در حوزه تفکیک زباله از مبدا و بازیافت پسماند در استان کردستان به جای پیشرفت شاهد در جا زدن و حتی پسرفت هستیم.

واکاوی اعتراض‌های بنزینی از نگاه جامعه‌شناختی
اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین که از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه بر پایه مصوبه سران قوا عملیاتی شد با برخی اعتراض‌ها همراه شد؛ اعتراض‌هایی که سوءاستفاده عده‌ای شرور و عامل بیگانه در برخی مناطق آن را به اغتشاش تبدیل و آسیب‌های جدی به اقتصاد و امنیت مردم وارد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =