دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در حاشیه مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی نخستین دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در قالب طرح نجات را در حاشیه شهر مشهد برگزار کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح نجات و رسیدگی به حوزه های کمتر توسعه یافته در هشت منطقه کم برخوردار مشهد با مشارکت ۴۰ دستگاه اجرایی تحت فرماندهی استاندار خراسان رضوی از اواخر تابستان امسال آغاز و نیازهای این مناطق شناسایی شد.
محمد حسین صالحی افزود: جامعه آماری هدف طرح نجات، سه هزار نفر هستند و این طرح در محله آسیب‌خیز شهید مطهری در بلوار توس امروز با برگزاری دوره آموزشی ویژه بانوان این محله به صورت آزمایشی آغاز شد.
وی ادامه داد: در این دوره آموزشی انواع مواد مخدر و آسیب‌های آنها به زنان این منطقه معرفی و مشاوره‌های لازم نیز به آنها داده‌ شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: در حاشیه این کارگاه نیز میز خدمت با حضور نمایندگان اداره کل بهزیستی، نماینده معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد، نماینده سپاه و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد و ساکنان این منطقه مشکلات و گزارشهای خود را ارائه کردند.
طرح "نجات" با هدف تبدیل مشهد به شهری بدون معتاد و فارغ از اعتیاد توسط استانداری خراسان رضوی و ستاد مبارزه با مواد مخدر این استان و سایر دستگاه های مرتبط تهیه و تدوین شده و با هدف قرار دادن هشت محله حاشیه این شهر از اواخر شهریور ماه عملیاتی شده‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =