‌حمایت اجتماعی از قشر آسیب‌دیده مهمترین سیاست دولت است

شهرکرد -ایرنا-معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری‌ها قابل پیشگیری و درمان است، گفت: حمایت اجتماعی از قشر آسیب‌دیده مهمترین رسالت سازمان بهزیستی و سایر دستگاههای حمایتی متولی است.

مجید رضازاده روز سه‌شنبه در آیین آغاز به کار نخستین مرکز جامع خدمات اجتماعی استان در روستای چنار محمودی، با  تاکید بر فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری از ابتلا و ارائه آموزش در خصوص راه‌های مقابله از ابتلا به ویروس HIVاظهار داشت: حمایت روانی و اجتماعی از مبتلایان به این بیماری یکی از رسالت‌های سازمان بهزیستی است.
وی گفت: این خدمات با راه‌اندازی مرکز جامع خدمات اجتماعی در روستا به جامعه هدف و همچنین سایر افراد در معرض آسیب ارائه خواهد شد. 
رضازاده، از مطرح کردن مشکل مردم در ۲۰ روز آینده در جلسه دولت و رئیس جمهوری و بیان خواسته و دغدغه مردم خبر داد و گفت: درمان و پیشگیری از این ویروس همدلی و همراهی مردم و مسوولان را می‌طلبد.
امام جمعه لردگان نیز این آیین با اشاره اینکه مردم این روستا افرادی متدین هستند، گفت: مشکلی که در منطقه بوجود آمده باعث نارضایتی مردم شده است. 
حجت الاسلام سید مهدی تاجزاد، از ریش‌سفیدان و معتمدان محلی خواست تا به مسوولان در راستای فرهنگ‌سازی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و حمایتی کمک کنند. 
وی گفت: فرهنگ‌سازی و آموزش و ارائه خدمات روان‌شناسی و مشاوره‌ای نقش مهمی در کاهش آسیب دارد. 

به گزارش ایرنا، اکنون ۷۸ مرکز مشاوره در چهارمحال وبختیاری فعال است.

نخستین مرکز جامع خدمات اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان روز سه‌شنبه آغاز به کار کرد.

روستای چنار محمودی در شهرستان لردگان در ۱۸۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و پیشتر جواب آزمایش HIVچند نفر مثبت اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =