۱۱۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی گچساران انجام شد

گچساران -ایرنا- رئیس اداره نظارت و بازرسی بر اصناف گچساران گفت: یکهزارو ۱۰۰ بازرسی به منظور جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت از زمان تغییر نرخ بنزین تاکنون از واحدهای صنفی شهرستان انجام شده است.

حبیب گرجی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از زمان تعییر نرخ بنزین تاکنون ۳۲ واحد صنعتی متخلف تاکنون به تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شدند.

وی بیان کرد: پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین نظارت بر عرضه کالا در این شهرستان تشدید شد.
گرجی پور ادامه داد: ۶ گروه بازرسی با کمک اداره صنعت، معدن و تجارت و  اصناف در شهر دوگنبدان تشکیل شده و در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر وضعیت بازار و کالاهای اساسی را پایش می کنند.
وی تصریح کرد: بیشتر واحدهای متخلف مربوط به فروش مواد غذایی بوده که تخلف آن‌ها گران‌فروشی و درج نشدن قیمت است.
وی اظهار داشت: به‌منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در گچساران نظارت بر واحدهای صنفی ۲ برابر افزایش یافته است.
گرجی پور تصریح کرد: بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف به‌طور مستمر در بازار گشت‌زنی دارند و گزارش‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.  

وی گفت: باتوجه به اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها بصورت روزانه در این شهرستان انجام شود.

گرجی پور ادامه داد: هم اکنون سامانه ۱۲۴ آماده دریافت شکایت ها و گزارش‌های مردمی در زمینه تخلف های عرضه کالا و خدمات است.

تعداد اتحادیه‌های صنفی شهرستان گچساران ۲۸ مورد است.
بیش از پنج هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب فعال در گچساران وجود دارد و ۵۰۰ واحد صنفی در این شهرستان به دلیل رکود حاکم بر فضای کسب و کار غیرفعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =