کتابخانه‌های لرستان ۱۵ درصد افزایش یافت

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان گفت: از سال گذشته تاکنون تعداد کتابخانه های لرستان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، فرشته طهماسبی روز سه شنبه در آئین روز کتاب در سالن جلسات اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان بیان کرد: کتابخانه ها نقش بسزایی در دگرگونی ها و تحولات اجتماعی دارند و کتابخانه ها راباید بخشی از نظام آموزشی  و تاثیر بخش بر امر پویایی جامعه دانست.

وی اظهار داشت: کتابخانه ها زمینه شکوفایی و تکمیل استعدادها را فراهم می کنند و این استعدادها را به مرحله اجرا می رسانند و شاخصه بارز کتابخانه ها شکوفایی در همه زمینه های علمی، فرهنگی و هنری، سیاسی و اقتصادی و دینی می شود.

طهماسبی ادامه داد: غنای کتابخانه ها غنای سطح اجتماعی و آگاهی مردم را به همراه دارد و آسیب های جامعه را به حداقل می رساند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۲ هزار فعالیت فرهنگی و ترویجی در امر کتابخانه ها در استان انجام شد.

وی با بیان اینکه در این راستا تلاش می شود که از ظرفیت های داوطلبان و خیران استفاده شود، افزود: تا ۲ ماه آینده با افتتاح طرح های کتابخوانی استان رشد کتابخانه های استان به ۲۰ درصد خواهد رسید.

طهماسبی اظهار داشت: در این راستا تلاش شده است که از ظرفیت های موجود استان برای توسعه امر کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =