زیرساخت‌های ثبت نام نامزدهای انتخاباتی در البرز فراهم شود

کرج - ایرنا  سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: تمام زیر ساخت‌های فنی و تجهیزات برای ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای باید در این استان فراهم شود.

نورمحمد فردی روز سه شنبه  در نشست مدیران کل استانداری البرز افزود: انتخابات مجلس از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از کارهای اصلی و اساسی وزارت کشور، فرمانداران و بخشداران اجرای صحیح و دقیق انتخابات مجلس است.

وی ادامه داد: سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن مهم در انتخابات است که سلامت و امنیت به عنوان اولویت و وظیفه ذاتی مسئولان به شمار می رود اما مشارکت و رقابت وظیفه ملی همه آحاد جامعه است که همگان باید به آن توجه داشته باشند.
فردی گفت: هردستگاهی باید در انتخابات عمل کند ودستور العمل‌های لازم دراین زمینه داده و در شورای تامین استان البرز تصویب شده است.

وی اظهارداشت: اکنون سه اولویت معاونت سیاسی بر امنیت، انتخابات و نظارت ویژه برای جلوگیری از افزایش قیمت است بنابراین مدیران سیاسی باید توجه ویژه به امنیت در سطح استان داشته باشند.


سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز مهم ترین رسالت وزارت کشور در سال جاری را برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم خواند و افزود: در این زمینه در استان البرز نیز بر این امر اهتمام ویژه داشته باشیم.
فردی خاطرنشان کرد: همچنین پس از اجرایی شدن طرح ساماندهی مدیریت سوخت وظیفه داریم برای جلوگیری از نارضایتی مردم ستاد تنظیم بازار فعال ترعمل کند.
وی افزود: در این زمینه دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی، نظارت ویژه و عملیاتی را برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، در دستور کار قرار دهند.
فردی گفت: براین  اساس ۱۱ جلسه شورای تامین  در این ایام برگزار شده و تمام رویدادهای سیاسی و امنیتی در سطوح مختلف با نظارت عالی نماینده عالی در استان مورد به مورد و لحظه به لحظه  نظارت و رصد شده است.
وی  با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر به هیچ دستگاه حاکمیتی در سطح استان خسارت وارد نشد و بیشترین آسیب ها و اتفاقات در مناطق حاشیه ای شهر بوده گفت : ۷۰ جایگاه سوخت در استان داریم که از این تعداد ۱۸ مورد آسیب دید و بیش از ۹ جایگاه بلافاصله ترمیم و مورد استفاده قرار گرفت.

فرمانداران باید پاسخگو باشند

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: تمام عوامل برگزاری انتخابات به ویژه دست اندرکاران اجرایی و نظارتی باید مر قانون را رعایت کنند تا این رویداد سیاسی بزرگ در نهایت شفافیت و سلامت با حضور گسترده مردم برگزار شود.

فردی با بیان اینکه عدم حضور فرمانداران به هر دلیل و بخشداران در حوزه کاری شان باید با هماهنگی قبلی باشد، افزود: فرمانداران مسائل امنیتی شهرستان‌ها را رصد کنند و جلسات شورای تامین را به موقع به دستگاه‌های ذی ربط منعکس کنند.

وی تاکید کرد: در حاشیه بودن فرمانداران و بخشداران قابل قبول نیست زیرا  باید به نماینده عالی دولت در استان گزارش لحظه‌ای داده شود.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفندماه جاری برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =