۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83569913
۰ نفر

برچسب‌ها

ترافیک اردبیل روان می‌شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: تلاش می‌شود با راهکارهای فنی حجم ترافیک در این شهر کاهش یافته و روان‌تر شود.

مسعود امامی یگانه روز سه‌شنبه در جلسه شورای ترافیک اردبیل افزود: تنها یک دستگاه و یا نهاد خاصی نمی‌تواند متولی زفع و ساماندهی ترافیک را برعهده گیرد و این اقدام مهم در بازه زمانی طولانی و با همکاری دستگاه‌های متولی میسر می‌شود.

وی بیان‌کرد: برای روان شدن ترافیک علاوه بر راه‌اندازی طرح کنترل ترافیک باید با انتخاب مشاور عالی راهکارهای روان سازی آن را را تدوین کرده و به اجرا گذاشت.

امامی توسعه ساخت و سازهای بی‌رویه در شهر، نبود پارکینگ برخی مجتمع‌های تجاری و مسکونی ، ساماندهی نشدن معابر و خیابان های شهر،ساماندهی نشدن وانت‌بارها و تاکسی‌های درون شهری ، ساماندهی نشدن مطب پزشکان و نهادینه نشدن استفاده از حمل و نقل عمومی را از دلایل عمده ترافیک در اردبیل دانست و افزود: برای هریک از این موارد می‌توان راهکارهای لازم و اساسی ارائه داد.

وی با بیان اینکه ترافیک مردم اردبیل را کلافه کرده، افزود: ترافیک دغدغه اصلی مسئولان استان بوده و دستگاه‌های متولی باید نسبت به آن حساس بوده و برای کاهش آن تلاش کنند.

فرماندار اردبیل افزود: برای روان‌سازی ترافیک باید اعتبار لازم در بودجه ۹۹ تدارک دیده شده و شهرداری هم آن را در اولویت اول برنامه‌های خود قرار دهد.

امامی تکمیل پل قدس شهر اردبیل را  ضروری دانست و گفت: این پل باید تکمیل شود و قرار است از محل سفر ریاست‌جمهوری هم ۳۵۰ میلیارد ریال برای آن اختصاص داده شود.

فرماندار اردبیل درباره انتقال مطب پزشکان از میدان سرچشمه افزود: با اینکه بسیاری از پزشکان مطب در  مجتمع پزشکان خریداری کرده‌اند ولی هنوز به این ساختمان انتقال نمی‌یابند و ضروری است برای انتقال سریع آنها محدودیت‌های لازم در میدان سرچشمه ایجاد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =