۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83569874
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد فرهنگی مبنای توسعه جامعه است

خرم‌آباد - ایرنا -معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت:رشد و ارتقای شاخص های فرهنگی مبنای توسعه همه جانبه جامعه است.

به گزارش ایرنا، محمود ثمینی روز سه شنبه در آئین روز کتاب در سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان با تاکید بر ضرورت توسعه کتابخانه ها در سطح کشور عنوان کرد: توسعه کشور نیازمند مدیران و مردم فرهیخته است و توسعه تنها با شعار ایجاد نمی شود بلکه نیازمند فرهنگ سازی است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ توسعه باید در اقشار و لایه های جامعه نفوذ کند ادامه داد: مسئوولان باید در این راستا همت خود را دوچندان کنند و کار فرهنگی باید بیشتر انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: مسیر کار فرهنگی از کتابخانه ها و مجاری اطلاع رسانی عبور می کند و در هر مملکتی که افراد باسواد و آگاه وجود داشته باشد دشمنان قادر به نفوذ نخواهند بود.

ثمینی بر ضرورت ایجاد ظرفیت کتابداری و کتابخوانی در مناطق مختلف روستاها و نقاط محروم تاکید کرد و ادامه داد: گام برداشتن در این مسیر توسعه را  پیش می برد.

وی عنوان کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه کتابخانه ها دولت تلاش کرده یارانه های لازم را اختصاص دهد و باید نوجوانان و دانش آموزان را به امر کتابخوانی و پژوهش ترغیب کنیم.

ثمینی با اشاره به اینکه به زودی بخشی از طرح های کتابخوانی به کاروان امر کتابخوانی افزوده می شود، عنوان کرد: در این راستا حضور خیران ضروری است چراکه اعتبارات دولتی محدود است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان افزود: تازمانیکه تفکر بسیجی در ایران اسلامی وجود دارد و در کشورهای اسلامی توسعه می یابد مملکت ما از توطئه بیگانگان مصون خواهند ماند.

در این جلسه از ۲۷ فعال در حوزه کتابخوانی  و فرمانداران شهرستان های بروجرد، رومشکان و دوره چگنی به عنوان روسای برتر انجمن کتابخانه های شهرستان استان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =