ایجاد ۲۵۰ هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام هدفگذاری شد

ساوه - ایرنا - رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: ایجاد ۲۵۰ هزار شغل در سراسر کشور با اجرای طرح‌های اقتصادی تا پایان سال ۹۹ هدفگذاری شد.

«محمد مخبر» روز سه شنبه در آیین بهره‌برداری از ۲ واحد گلخانه‌ای از مجتمع کشت و صنعت خشکرود زرندیه، افزود: امسال ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در برنامه ستاد اجرایی فرمان امام قرار دارد که با برنامه‌های انجام شده،‌ اکنون از این هدفگذاری‌ها جلوتر هستیم.

وی ادامه داد: برای سال ۹۹ نیز ایجاد طرح های اشتغالزا و اقتصادی به خصوص در حوزه کشاورزی در دستور کار است و پیش بینی می‌شود که ۱۵۰ هزار شغل نیز در این زمان ایجاد شود.

مخبر اظهار داشت: روزانه ۱۰۰ طرح با ایجاد اشتغال ۳۰۰ نفری در سراسر کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام بهره برداری می‌شود و علاوه بر این، امور دیگری مانند ساخت مسجد،‌ درمانگاه،‌ بیمارستان و فضاهای آموزشی نیز در دست اجرا است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: محور اصلی فعالیت‌های این نهاد توانمندسازی اقتصادی با رویکرد ایجاد اشتغال در کشور است و در این مسیر با روحیه جهادی و بسیجی و بهره گیری از جوانان با دانش و متعهد حرکت می شود.

وی با بیان اینکه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای با هدف مدیریت منابع آب و نگاه به شرایط خشکسالی کشور از برنامه های راهبردی ستاد اجرایی فرمان امام محسوب می شود، افزود: در منطقه زرندیه هشت هزار و ۶۰۰ شغل توسط این ستاد ایجاد شده است که با تکمیل طرح‌های در دست اقدام تا پایان امسال به ۱۲ هزار و ۸۰۰ شغل افزایش می یابد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: در مسایل سیاسی قرار بود دشمنان به تهران هجوم بیاورند اما اکنون شاهد هستیم که با تبعیت از رهبر معظم انقلاب، دشمنان را از حیث سیاسی و نظامی به گوشه رینگ رانده ایم.

مخبر گفت: ولایتمداری،‌ تفکر بسیجی و مردم محوری، ایران را در برابر توطئه‌های دشمنان مصون نگه داشته است و در عرصه اقتصادی هم لازم است که با اتکا به ظرفیت‌های درونی کشور برنامه ریزی کنیم.

وی تاکید کرد: سرمایه اصلی کشور نیروهای انسانی تحصیلکرده و صاحب علم و فن هستند که می توانند فرصت‌ها را با استفاده از دانش و تکنولوژی به خدمت تبدیل کنند.

با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام، استاندار مرکزی و شماری از مسئولان ۲ طرح گلخانه ای با وسعت ۱۵ هکتار در خشکرود زرندیه بهره‌برداری شد.

برای به ثمر رسیدن این طرح‌ها که برای ۷۰ نفر ایجاد اشتغال کرده، در مجموع ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

گوجه فرنگی گوشتی و فلفل دلمه‌ای رنگی محصولات واحدهای بهره‌برداری شده هستند.

شهرستان زرندیه با ۷۰ هزار جمعیت از کانون‌های صنعتی و تولیدات بخش کشاورزی استان مرکزی است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =