سهم دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از خدمات حمایتی افزایش یافت

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: تاکنون بیش از هشت میلیارد تومان در حوزه خدمات حمایتی، ایاب و ذهاب و بسته‌های حمایتی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در اختیار استان‌ها قرار گرفته و سهم این دانش‌آموزان از اعتبارات افزایش یافته است.

سید جواد حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش اظهار داشت: در هفته های گذشته سه میلیارد تومان در حوزه ایاب و ذهاب، سه میلیارد تومان در حوزه خدمات حمایتی و ۲ میلیارد تومان در حوزه بسته های حمایتی به استان ها ابلاغ شده تا بتوانند خدمات خود را به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه افزایش دهند.

به گفته وی برخی از مبالغ نیز همچون تعرفه دندان‌پزشکی از یک میلیون تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و تعرفه ویلچر نیز از ۸۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان برای این دانش آموزان افزایش پیدا کرده است.

به گفته وی، طرح خدمات حمایتی  از سال ۱۳۹۴ ، به منظور کمک هزینه خرید تجهیزات توانبخشی، سمعک، ویلچر، داروهای مستمر، خدمات جراحی و بستری، جراحی کاشت حلزون، ارتز و پروتز، کفش طبی، اندام مصنوعی، ابزار کمک بینایی آموزشی و عینک و همچنین اقدامات پاراکلینیک به دانش آموزان استثنایی براساس دستورالعمل مربوطه اجرا می شود.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی یادآورشد: اعتباری که برای حوزه ستادی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نظر گرفته شده بیش از یکصد میلیارد تومان است که در بحث تملک و دارایی و اعتبارات استانی و پرسنلی از طریق وزارت آموزش و پرورش توزیع خواهد شد.

حسینی افزود: در طول ۶ سال اخیر اعتبارات حوزه استثنایی در برخی موارد تا هفت برابر افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه این اعتبارات در بخش ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی۴۲ درصد افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری تهران مسئولیت ایاب و ذهاب این دانش‌آموزان را بر عهده دارد.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان این مطلب که بیش از ۱۵ میلیارد تومان با نگاه حمایتی به این سازمان اختصاص پیدا کرده است، گفت: برخی از تعرفه‌ها نیز در این خصوص افزایش داشته است.

بیش از ۱۵۰ هزار دانش آموز در هزار و ۵۷۰ مدرسه ویژه کشور تحصیل می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =