استاندار گلستان: بسیج معجزه امام خمینی در نهادسازی انقلاب بود

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت: بسیج معجزه امام خمینی (ره) در نهادسازی انقلاب اسلامی بود که در استحکام و استمرار انقلاب نقش داشته و دارای فراگیری بین‌الملی است.

هادی حق شناس امروز سه شنبه در همایش اقتدار و شکوه مقاومت گرگان اظهار داشت: برای پیشرفت، ترقی، حل مشکلات فعلی کشور، رشد تولید، بهره وری و کارایی راه حلی جز استفاده از ظرفیت بسیج نداریم.

وی همچنین یاد و خاطره شهدای پنجم آذر سال ۱۳۵۷ شهر گرگان را گرامی داشت و افزود: باید رشادت های مردم گرگان در مبارزه با رژیم شاهنشاهی همواره زنده نگه داشته شده و به نسل آینده منتقل شود.

در قیام ۵ آذر سال ۱۳۵۷ مردم گرگان علیه حکومت ستمشاهی پهلوی که در اعتراض به شهادت زائران حرم امام رضا (ع) انجام شد ۱۴ تن شهید و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان هم در این مراسم اخلاص در عمل، به موقع و زود عمل کردن و داشتن بصیرت را از جمله ویژگی های بسیجی برشمرد و گفت: امروز این تفکر بسیجی به خارج از مرزهای کشور رفته و جایگاه خودش را در سایر کشورهای اسلامی برای مقابله با دشمنان پیدا کرده است.

سردار حسین معروفی بر استفاده از این نهاد مردمی در توسعه کشور و استان گلسان تاکید کرد و گفت: بسیج فقط مجموعه نظامی نبوده و در همه عرصه های می تواند برای توسعه کشور مفید باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =