استاندار ایلام: افزایش رویش های انقلابی از اهداف بسیج است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: هدف غایی بسیج مردمی کاهش ریزش ها و افزایش رویش ها در مبانی انقلاب و مردمی بودن این تفکر است.

قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در اجتماع بزرگ بسیجیان ایلام اظهار داشت: بسیج دارای ساختار منحصربفردی است که در قالب آن امام راحل مردم را به امت واحده و ملت یکپارچه تبدیل کرد و با جذب عامه مردم و مسوولان ریزش های انقلاب را کاهش و رویش ها و گرایش به نظام را افزایش داد.

 استاندار ایلام با اشاره به این که امروز بیشتر عامه مردم بسیجی و تابع نظام و ولایت هستند، تاکید کرد: در موضوع ریزش و رویش ها مصداق و معیار نباید نگاه فردی محور باشد بلکه مصداق باید سیل عظیم و خروشان جمعیت در حماسه های انقلاب باشد.

وی افزود: بسیج تشکیل شده از تمام اقشار مردم است که در بطن همه وقایع و حوادث حضوری پررنگ اما موثر دارد و در موارد طبیعی چون سیل یا زلزله و در حوادثی نظیر اغتشاش و آشوب سعی در آرام کردن اوضاع و کمک به جامعه دارد و در صحنه های مهم انقلاب مانند انتخابات یا راهپیمایی ها نیز در صف مقدم قرار دارد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: بسیج هم اکنون علاوه بر ایران اسلامی در اقصی نقاط دنیا در بین کشورها و ملت های آزادی خواه جهان متبلور شده است به گونه ای که فریاد مبارزه با استبداد و استکبار در کشورهای مختلف منطقه و جهان شنیده می شود که این موضوع بیانگر گرایش ملت های آزادی خواه جهان به تفکر بسیج ایران است.

وی اضافه کرد: از مهمترین شاخصه های بسیج بعد از شکل گیری تاکنون ایجاد بصیرت، انسجام و اتحاد دائمی و همیشگی مردم و مسوولان است که در آوردگاه های حساس این شاخصه های خود را به خوبی نشان داده اند.

وی تاکید کرد: بسیجیان امروزه در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، عمرانی، انسانی، بحرانی، رویدادهای طبیعی، و ... با حضور در خط مقدم این وقایع نقشی تاثیرگذار در جامعه دارند و با هوشمندی نقاط ضعف و چالش ها را تبدیل به نقاط قوت می کنند.

سلیمانی دشتکی افزود: در موقع شکل گیری بسیج جمعیت این تشکل مردمی ۲۰ میلیون نفر بود اما الان ۸۰ میلیون نفر در کل کشور عضو بسیج هستند که با انسجام و اتحاد یکپارچه خود حریم ایران اسلامی در درون و برون مرزها را حفاظت می کنند و در شرایط حساس کنونی همه باید در مسیر وحدت و برادری گام برداریم.

وی در ادامه به نقش مردم استان ایلام در انقلاب اسلامی اشاره کرد و  اظهار داشت: مردم ایلام یک نماد عینی و واقعی در دفاع از انقلاب و نظام و کشور هستند که در زمان دفاع مقدس با کمترین میزان جمعیت و بدون مهاجرت به دیگر استان های کشور بیشترین شهید و جانباز را تقدیم انقلاب کردند و نظام به ایلام مدیون است.

اجتماع بزرگ بسیجیان با حضور استاندار ایلام، معاونان استاندار، جمعی از مدیران و مسوؤلان دستگاه‌های اجرایی و نظامی و قشرهای مختلف بسیج در سالن ورزشی شهدای قلاویزان شهر ایلام برگزار شد.

پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =