۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 83569611
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح «مهمانی لبخند» در مدارس اشنویه برگزار شد

مهاباد - ایرنا - طرح «مهمانی لبخند» با هدف کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند زندانیان شهرستان اشنویه امروز/سه‌شنبه/در ۲ واحد آموزشی این شهرستان برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش اشنویه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این طرح که در مدارس «صفایی‌فر» و «معرفت» این شهرستان برگزار شد هدایایی شامل انواع اسباب‌بازی و وسایل کمک آموزشی جهت اهدا به فرزندان زندانیان جمع‌آوری شد.

شیرین جهانگیری افزود: در اجرای این طرح که با استقبال دانش‌آموزان و والدین آنها همراه بود بیش از ۲۰۰ عدد انواع اسباب‌بازی و ۹۰ بسته آموزشی جمع‌آوری شد.

وی ادامه داد: این هدایا طی مراسمی به ۳۰ دانش‌آموز که اولیای آنها در زندان به سر می‌برند اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: این طرح به تدریج در سایر مدارس این شهرستان نیز در طول سالتحصیلی اجرا خواهد شد.

طرح «مهمانی لبخندها» با هدف کمک به خانواده زندانیان نیازمند با پیشنهاد مرکز مراقبت بعد از خروج زندان‌ها و مشارکت آموزش و پرورش با همراهی خانواده دانش‌آموزان اجرا می‌شود. 

در قالب این طرح با همراهی دانش‌آموزان و والدین آنها وسایلی که مورد احتیاج دانش‌آموزان تحت پوشش انجمن‌های حمایت از زندانیان در سراسر استان است تهیه و به دست خانواده‌ها رسانده می شود.

در حال حاضر ۱۶ انجمن حمایت از زندانیان در استان به خانواده زندانیان خدمات حمایتی ارائه می‌دهند و به صورت خودگران با همراهی خیّران به کمک زندانیان می‌شتابند.

امسال در مجموع ۱۴ هزار و ۹۷۷ دانش‌آموز در پایه‌های مختلف تحصیلی در این شهرستان راهی مدارس شدند که یکهزار و ۱۶ معلم کار آموزش به این دانش‌آموزان را برعهده دارند.

شهرستان مرزی اشنویه بیش از ۷۴ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =