اقدامات هند برای برگزاری رزمایش میلان در اقیانوس هند

دهلی نو-ایرنا- شریپاد نایک مشاور وزیر دفاع هند با بیان اینکه "نیروی دریایی این کشور در ماه مارس ۲۰۲۰ یکی از بزرگترین رزمایش های دریایی در اقیانوس هند با عنوان "میلان" را با حضور ۴۱ کشور از جمله آمریکا و روسیه را برگزار خواهد کرد" گفت که اقدامات در این زمینه آغاز شده است.

نشریه "اکونومیک تایمز" روز سه شنبه به نقل از این مقام عالی هند نوشت:قرار است این رزمایش دریایی که "میلان ۲۰۲۰" نام گرفته است در آب های ساحلی شهر ویشاکپتنام در ایالت اندرا پرادش برگزار شود.

مشاور وزیر دفاع هند در پارلمان این کشور توضیح داد: از  ۴۱ کشور در  جنوب آسیا، جنوب شرق آسیا، آفریقا و اروپا که هند با آنها همکاری دفاعی دارد برای شرکت در این رزمایش دعوت به عمل آمده است.

وی افزود: کشورهایی که تاکنون از آنها دعوت به عمل آمده است شامل فرانسه، موزامبیک، سودان، قطر، تایلند، مالزی، استرالیا، سومالی، کنیا، مصر، سریلانکا، ویتنام، میانمار، نیوزلند، آمریکا، ژاپن ، انگلیس، عربستان سعودی، عمان ،سنگاپور، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، کویت، ایران، روسیه ، بحرین و امارات می شوند.

شریپاد نایک خطاب به پارلمان هند تاکید کرد: دولت افزایش  همکاری ها  با کشورهای دوست خارجی  در زمینه های  ظرفیت سازی، آگاهی از حوزه دریایی، آموزش، هیدروگرافی، کمک فنی، تمرین عملیاتی و غیره را در منطقه اقیانوس هند دنبال می کند.

میلان یک رزمایش دریایی چند جانبه است که توسط نیروی دریایی هند تحت نظارت فرماندهی جزایر اندامان و نیکوبار برگزار می شود. این رویداد دو سالانه در جزایر آندامان و نیکوبار برگزار می شود  که دارای تمرینات و سمینارهای حرفه ای، رویدادهای اجتماعی و مسابقات ورزشی بین ملل شرکت کننده است.

رزمایش دریایی میلان برای نخستین بار در سال ۱۹۹۵ برگزار شد و این رزمایش تاکنون در ۱۰ دوره برگزار شده است. آخرین مانور میلان در سال ۲۰۱۸ در بندر بلیر واقع جزایر اندامان و نیکوبر هند برگزار شد که در آن ۱۸ کشور شرکت داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =