بیماران قلبی و ریوی پایتخت در منزل بمانند

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز سه‌شنبه در چهارمین روز متوالی با قرار گرفتن بر روی شاخص لحظه‌ای ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از روز شنبه دوم آذر کیفیت هوای تهران بر روی شاخص ۱۱۱ و روز یکشنبه سوم آذر بر روی شاخص ۱۱۲ و روز دوشنبه بر روی شاخص ۱۰۸ قرار گرفت و ناسالم برای گروه های حساس شد.

متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۰۷ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و منواکسید کربن به ترتیب دارای شاخص ۵۷ و ۱۹ است.

ایستگاه‌های پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۵۲، دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۴۶و سوهانک (منطقه ۱) با شاخص ۱۴۳ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های دانشگاه مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۶۲، اقدسیه (منطقه ۱)  با شاخص ۶۸ و پونک با شاخص ۷۱ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =