همایش «نوای پروانه‌ها» با هدف حمایت از حقوق کودکان برگزار شد

تهران- ایرنا- همایش «نوای پروانه ها» به مناسبت روز جهانی کودک برای حمایت از حقوق کودکان و اعلام انزجار علیه تروریسم کودکان با همکاری انجمن دفاع از قربانیان تروریسم برگزار شد.

۲۰ نوامبر مصادف با ۲۹ آبان ماه از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی کودک نامگذاری شده است. روز جهانی کودکان فقط یک روز برای جشن گرفتن نیست، بلکه آگاهی بخشی به کسانی است که در سراسر جهان خشونت را در قالب سوءاستفاده، استثمار و تبعیض علیه کودکان روا داشته اند.
در این روز بیانیه و پیمان نامه حقوق کودک در سازمان ملل تصویب شده و در مقدمه کنوانسیون حقوق کودک آمده‌ است: «کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شود».
ایران نیز یکی از کشورهایی است که به کنوانسیون حقوق کودک پیوسته است.
معصومه کرمی، همسر شهید هسته ای مسعود علیمحمدی، روز سه شنبه در «همایش نوای پروانه ها» که به مناسبت روز جهانی کودک در مجتمع آموزشی معلم برگزار شد، گفت: ایران یکی از کشورهای قربانی تروریسم است و بیش از ۱۷ هزار قربانی تروریسم دارد.
وی افزود: ۱۲ هزار شهید و قربانی تروریسم توسط منافقین و سازمان مجاهدین به شهادت رسیدند و برای آنها مهم نبود که این افراد دانشمند، معلم، کارگر، کاسب، مادر یا کودک هستند.
عضو هیات مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم اظهار داشت: مردم ایران همواره جویای صلح، آرامش و امنیت هستند و چون از تروریسم آسیب های بسیار دیده اند، نمی خواهند در هیچ کجای جهان حوادث تروریستی به مردم آسیب بزند.
کرمی اضافه کرد: دین مبین اسلام نیز بر مبنای مهرورزی و به دور از خشونت پایه گذاری شده است و مسلمانان باید مهرورزی را یادبگیرند و به دیگران یاد دهند.
وی با بیان اینکه همه فرزندان این سرزمین می توانند مهره هایی موثر برای پیشرفت کشور باشند، گفت: ۲۰ نوامبر از سوی سازمان ملل روز جهانی کودک اعلام شده است و در این روز کنوانسیون حقوق کودک به تصویب ۱۰۵ دولت رسید تا تعهد خود را به حقوق کودک تجدید کنند.
در این مراسم، بیانیه هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف به مناسبت روز جهانی کودک قرائت و تاکید شد: نیاز داریم تا همه کشورهایی که به کنوانسیون حقوق کودک پیوسته اند دیدگاه حمایت از حقوق کودکان را به واقعیت تبدیل کنند و این اقدام مهم با مشارکت کودکان، والدین، مربیان و کارمندان بخش های عمومی و خصوصی، جوامع مدنی و رسانه ها امکان تحقق دارد.

1834

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =