نتایج نهایی انتخابات منطقه ای هنگ کنگ اعلام شد

پکن- ایرنا- نتایج نهایی انتخابات منطقه ای شوراها در هنگ کنگ نشان می دهد طرفداران معترضان ۳۴۷ کرسی معادل ۷۶.۸ درصد از 452 کرسی این انتخابات را از آن خود کرده اند.

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز سه شنبه به نقل از ستاد برگزاری انتخابات اعلام کرد که طرفداران معترضان ۳۴۷ کرسی معادل ۷۶.۸ درصد از کرسی های شوراهای محلی هنگ کنگ را از آن خود کرده اند.

نامزهای مستقل در هنگ کنگ که اکثرا حامیان معترضان هستند ۴۵ کرسی بدست آوردند و طرفداران برنامه های ساختاری نیز مابقی کرسی ها را از آن خود کرده اند، با این حساب در مجموع از میان ۱۸ شورای منطقه ای، طرفداران معترضان و گروه ههای مستقل 17 شورا را کسب کرده اند.

گزارش می  افزاید پیروزی حامیان معترضان در این انتخابات به منزله وقوع یک سونامی در جامعه سیاسی هنگ کنگ است.

از سوی دیگر رسانه های گروهی چین ابراز امیدواری کرده اند با توجه به تحولاتی که اخیرا بوقوع پیوسته است و برگزاری انتخابات، آرامش بار دیگر به هنگ کنگ باز گردد.

هنگ کنگ در شش ماه گذشته شاهد اعتراضات گسترده معترضان بوده است و حالا گزارش ها نشان می دهد که کرسی های زیادی در شوراهای محلی بدست آورده اند که به آنها امکان می دهد رییس منطقه اداری ویژه اجرایی هنگ کنگ را به چالش بکشند.

وانگ یی وزیر خارجه چین هم بدون آنکه اشاره ای به مسایل انتخاباتی و نتایج آن داشته باشد ، تاکید کرده است که مهمترین اولویت توقف خشونت ها و بازگردان ثبات و آرامش به هنگ کنگ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =