تعادل بازار حواله‌ای ارز با تکیه بر متغیرهای واقعی

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه بانک مرکزی در مواقع حساس، با حضور پرقدرت در بازار حواله‌ای ارز وارد می‌شود، ‌گفت: بانک مرکزی با اینکار، عدم تعادل‌های مقطعی را مرتفع و تعادل مبتنی بر متغیرهای واقعی را همانند بازار اسکناس به بازار حواله بر می‌گرداند.

«عبدالناصر همتی» امروز (دوشنبه) در یادداشتی اینستاگرامی گفت: بارها تاکید کرده‌ام که بانک مرکزی به تداوم ثبات نسبی بازار ارز و حفظ قدرت رقابت‌پذیری اقتصاد اهمیت ویژه‌ای قائل است.

وی ادامه داد: به نظر بنده رمز تداوم ثبات در این بازار و به تبع آن در سایر بازارها، توجه به بنیان‌های بازار در کنار حضور پر قدرت بازارساز برای جلوگیری از سفته‌بازی و نوسان‌گیری در این بازار است.

همتی افزود: آنچه که این روزها دیده می‌شود نیز ناشی از عملکرد برخی از صادرکنندگانی است که بعضا به سبب جو روانی ناشی از حوادث بعد از افزایش نرخ بنزین و شروع تسویه حساب های تجار با خارجیان در پایان سال میلادی، تلاش می‌کنند ارز خود را با نرخ‌هایی بالاتر عرضه کنند.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: به همین دلیل با وجود اعلام نرخ‌های غیرواقعی، تقاضایی حتی برای نرخ‌های کمتر از آن در صرافی‌ها وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =