آیت‌الله علم‌الهدی: مداحان و روضه‌خوانها باید متشکل شوند

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: مداحان و روضه‌خوانها برای تاثیرگذاری بیشتر می‌بایست متشکل شوند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی روز دوشنبه در مراسم دیدار با ذاکران و پیرغلامان حضرت امام حسین(ع) در مشهد افزود: دشمنان به دنبال این هستند تا از طریقی دشمنی خود را با دین و حضرت امام حسین (ع) نشان دهند که نمونه آن فتنه سال ۸۸ بود لذا تشکل و تجمع مداحان و روضه خوان‌ها باید در مقابل این دشمنان باشد.

وی ادامه داد تجمع و تشکل مداحان می‌تواند به عنوان یک قدرت در جریان مدیریت جامعه دخالت کند و اثرگذار باشد.

امام جمعه مشهد گفت: در دنیای فعلی تاثیرگذاری هنر از علم بیشتر است و هنر مداحان یک هنر مقدس می‌باشد که به واسطه اهل بیت (ع) تقدس پیدا کرده است.

وی افزود: افتخار من این است که در طول ۶۰ سال فعالیت طلبگی خود روضه‌خوان خاندان اهل بیت (ع) هستم و کارهای دیگر من همچون نمایندگی ولی فقیه فرع بر آنهاست و بر روضه خوانی خود افتخار می‌کنم. 

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: روضه‌خوانی برای اهل بیت (ع) مانند نوکری برای آن خاندان است و نباید به آن نگاه کارمندی داشت.

وی گفت: برای اینکه نوکر خوبی باشیم باید باتقوا و با اخلاص رفتار کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: من از حضور جوانان با انگیزه که با خواندن شعرهای خوب به این مسیر پا گذاشته‌اند خوشحال هستم.

وی ادامه داد: روضه‌ها باید به صورت صحیح خوانده شود و گرفتن گریه و اشک با خواندن شعرهایی است که دل را تکان می‌دهد.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: شعرهای گذشته بیشتر در زمینه مصیبت خاندان اهل بیت (ع) بود و در شعرهای جدید عظمت اهل بیت (ع) بیان می‌شود و این اشعار با صدای خوش روضه خوان‌ها که نعمت خدادادی است دل شیعیان را تکان خواهد داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =