۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83568659
۰ نفر

برچسب‌ها

سمن‌ها نقش مهمی در مبارزه با مواد مخدر دارند

یزد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد با اشاره به رویکرد اجتماعی به مواد مخدر گفت: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند نقش مهمی را در حوزه مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آن به خصوص در میان قشر جوان ایفا کنند.

علیرضا ابوالحسنی روز دوشنبه در شورای مبارزه با مواد مخدر میبد افزود: امروزه اعتیاد و مواد مخدر ابزار جنگ نرم است که دشمنان با استفاده از آن امنیت ملی کشورها به خصوص جامعه ما ایران و به ویژه قشر جوان را مورد تهدید قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: اعتیاد یک بیماری اجتماعی شامل سه حوزه  درمان ، مبارزه و پیشگیری  است و لازم است در هر سطح آن برنامه‌ریزی شود.

ابوالحسنی اظهار داشت : اعتیاد یکی از پنج آسیب اجتماعی کشور محسوب می‌شود و به خاطر حاد بودن، منشا آسیب‌های دیگری است و لازم است مورد توجه قرار گیرد.

وی به نقش شورای اسلامی شهر در این ارتباط اشاره کرد  و گفت: شورا لازم است شهرداری را مکلف به ارائه‌ برنامه در این حوزه به شورا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد یادآور شد: فرمانداری از اجرای طرح‌ها  با هدف مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد حمایت می‌کند با توجه به این اینکه میبد شهری کارگری و تحت تاثیر آسیب اعتیاد به علت سختی کار و مسائل و مشکلات اقتصادی است .

در این نشست طرح‌هایی از سوی شبکه بهداشت و نیز اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =