۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83568579
۰ نفر

برچسب‌ها

گواردیولا: بردن لیگ جزیره اهمیت ندارد

تهران- ایرنا- «پپ گواردیولا» می‌گوید اینکه منچسترسیتی در فصل جاری لیگ جزیره را فتح کند یا نه، هیچ اهمیتی ندارد بلکه تنها موضوع حائز اهمیت این است که سیتیزن‌ها تا جایی که می توانند لیورپول را تحت فشار قرار دهند.

پس از پیروزی ۲ بر یک لیورپول مقابل چلسی در ورزشگاه اتحاد، اختلاف امتیازی سیتی با قرمزهای آنفیلد صدرنشین به ۹ رسید.

گواردیولا اگرچه بدنبال سومین قهرمانی پیاپی در لیگ جزیره است اما جام بردن در این فصل دغدغه اصلی مرد اسپانیایی نیست.

سرمربی سیتی در این خصوص اظهار داشت: به اعتقاد من، اینکه به فرزندان، جوانان و جامعه القا کنیم که تنها برنده‌ها بی‌نقص هستند، پیام خوبی نیست؛ در واقع با این کار انسان‌هایی افسرده و بازنده می‌سازیم.

وی ادامه داد: این کار درست نیست؛ در واقع موضوع مهم تلاش، تعهد و شرایط است؛ می‌دانم که در فوتبال همه می‌خواهند برنده باشند اما تنها یک بار بردن و بعد باختن فاجعه است؟ نه اینطور نیست؛ به همین دلیل به بازیکنانم گفته‌ام که آرام باشند و فقط کار خودشان را انجام دهند و در دسامبر، ژانویه، فوریه و مارس خواهیم دید که کجای جدول ایستاده‌ایم.

مرد اسپانیایی افزود: اگر جایگاه ما در جدول خیلی بد باشد، اهمیتی ندارد، فصل بعد دوباره تلاش خواهیم کرد.

گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر قطع همکاری گواردیولا با سیتی در پایان فصل مطرح شده و این در حالی است که مرد ۴۸ ساله هفته گذشته با گفتن جمله «می‌خواهم بمانم» شایعات را فرو نشاند.

گواردیولا در ادامه تاکید کرد: اگر ببازیم، باخته‌ایم، اما به شما قول می‌دهم که اگر ببینم تیم من بدون روحیه شده و نمی‌جنگد یا اشتیاق و علاقه خود را از دست داده، می‌گویم چنین تیمی را دوست ندارم و از نوع بازی کردن آنان راضی نیستم؛ در این سه سال و نیم، مردم می‌توانند بگویند که بد بازی کرده‌ایم یا خوب اما آیا هرگز تسلیم شده‌ایم؟ این اتفاق هرگر نیفتاده است؛ تیم‌های من همیشه نهایت تلاش خود را خواهند کرد اما قبول دارم گاهی اوقات بعضی از تیم‌ها از ما بهترند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =