سه روستا در ادلب سوریه از اشغال تروریست ها خارج شد

تهران- ایرنا- ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه تروریست ها در استان ادلب در شمال غرب این کشور سه روستای دیگر را از اشغال آنان آزاد کرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری سوریه (سانا)، ارتش سوریه در هفته اخیر با توسعه عملیات نظامی خود در استان ادلب روستاهای “ام الخلاخیل” “ضهره الزرزور” و “الصیر” را در حومه شهر ادلب پس از ۵ سال اشغال از دست تروریست خارج کرد.

تروریست ها با حمایت برخی کشورهای همسایه سوریه در سال ۱۳۹۴ طی عملیاتی استان ادلب در نزدیک مرز این کشور با ترکیه را اشغال کردند.

در جریان عملیات نظامیان سوریه برای آزادی روستاهای مزبور شماری از تروریست ها کشته و سلاح و تجهیزات آنان نیز نابود شد.

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته نیز طی یک درگیری شدید با تروریست های جبهه النصره روستای المشیرفه در جنوب شرق ادلب را از دست تروریست ها خارج کردند و امروز در ادامه عملیات خود در مناطق اطراف این روستا بخش هایی از آنها را آزاد کردند.

سوریه از اسفند ماه ۱۳۸۹ درگیر بحران ناشی از حمایت برخی طرف های غربی، عربی و رژیم صهیونیستی از تروریست هایی است که حدود ۸۰ درصد از خاک این کشور را تصرف کرده بودند.

این کشور با درخواست از برخی کشورهای دوست مانند روسیه و ایران و استفاده از مشورت های آنها موفق شد تا نزدیک به ۹۰ درصد از خاک سوریه را از اشغال تروریست ها خارج کند.

اکنون تلاش ها برای آزادسازی مناطق اشغالی در شمال غرب و شرق سوریه از سوی ارتش جریان دارد.

دولت سوریه بارها بر آزادی تمام مناطق اشغالی این کشور تاکید کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =