۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 83568376
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۶ هزار نفر ساعت آموزش در حوزه تعاون استان اردبیل برگزار شد

اردبیل- ایرنا- مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: امسال با افزایش تعداد تشکیل تعاونی‌های نوع جدید، ۴۶ هزار نفر ساعت آموزش در حوزه تعاون استان اردبیل برگزار شده است.

ناصر نعمتی روز دوشنبه در مصاحبه با ایرنا افزود: این دوره‌های آموزشی شامل آموزش‌های مجازی، حقوقی، مدیریتی و تخصصی حوزه تعاون بوده است.

وی با اشاره به رشد ۲۱۰ درصدی میزان آموزش بخش تعاون استان اردبیل نسبت به برنامه ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته، علت افزایش دوره‌های آموزشی برگزار شده را تشکیل تعاونی‌های نوع جدید از جمله اجرای طرح روستا تعاون، توسعه و عمران شهرستانی، سهامی عام و شرکت تعاونی فراگیر ملی و به تبع آن افزایش تعداد اعضاء و مدیران تعاونی‌ها عنوان کرد.

وی ایجاد تنوع دوره‌های آموزشی مورد نیاز تعاونی‌ها و نیازسنجی آموزشی در تمامی شهرستان‌ها را از جمله عوامل مهم و اثرگذار دیگر در کیفیت بخشی و افزایش کمی میزان دوره آموزشی بخش تعاون در استان اردبیل اعلام کرد و گفت: بالا رفتن کیفیت دوره‌ها و تنوع آموزشی نقش موثری در استقبال و حضور تعاونگران در کلاس‌های آموزشی داشته است.

نعمتی افزود: ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه آموزش‌های مجازی و الکترونیکی تعاونی‌ها که امکان مشارکت و دسترسی فراگیران را در دوره‌های آموزشی غیر حضوری فراهم می‌سازد، در افزایش میزان آموزش نفر ساعت موثر بوده است.

وی با اشاره به اشتغال حدود ۱۵ هزار نفر در بخش تعاون استان اردبیل اعلام کرد که در یک سال گذشته ۴۰ میلیون دلار کالا از تولیدات تعاونی‌های استان به خارج از کشور صادر شده است.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به کسب رتبه نخست در بخش "روستا تعاون" توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: سال گذشته در ۱۲۲ روستای استان "تعاون روستا" در رشته‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی فعال شد.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته همچنین با تلاش مسئولان استان، ۹۰ تعاونی راکد استان به چرخه اقتصادی و اشتغال استان بازگشت.

یک هزار و ۸۰۶ شرکت تعاونی در استان اردبیل فعال است و ۹۹ هزار نفر از جمعیت استان در این تعاونی‌ها عضو هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =