انتخابات درون حزبی لیکود تا 6 هفته دیگر برگزار می شود

 تهران - ایرنا - نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وجود آن که پیش تر با انتخابات درون حزبی "لیکود" مخالفت کرده بود، سرانجام به برگزاری این انتخابات طی ۶ هفته آینده تن داد.

به گزارش روز دوشنبه روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت"، "بنیامین نتانیاهو" و "حییم کاتس" عضو "کنست" (پارلمان رژیم صهیونیستی) حزب لیکود توافق کردند تا نشست این حزب در ۵ دسامبر (۱۴ آذر) برگزار شود و انتخابات مقدماتی لیست حزب لغو شود.

 در همین راستا روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" نیز تاکید کرد که این توافق بعد از درخواست "گدعون سعار" عضو ارشد لیکود و رقیب انتخاباتی نتانیاهو برای برگزاری انتخابات درون حزبی صورت گرفته است.

این روزنامه صهیونیستی افزود: حزب لیکود طی روزهای آینده برای لغو انتخابات مقدماتی لیست حزب تشکیل جلسه خواهد داد.

در این راستا سعار" امروز در کانال ۲ رژیم صهیونیستی با استقبال از این تصمیم نخست وزیر این رژیم تاکید کرد: نتانیاهو قادر به تشکیل کابینه نخواهد بود، حتی اگر انتخابات سوم و چهارم برگزار شود.

نتانیاهو نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته به عنوان اولین نخست‌وزیر مستقر این رژیم از سوی دادستان کل به صورت رسمی متهم به فساد مالی، تقلب و سوء استفاده از اعتماد عمومی شد.

وی که در سال جاری میلادی با شکست‌های فراوانی روبرو شده و اوایل آبان‌ماه در تشکیل کابینه ناکام ماند، مدعی شد که اعلام جرم علیه او "اقدامی برای راه‌اندازی کودتا" و "برانداختن یک کابینه دست راستی" بوده است.

با این اعلام جرم که همزمان با بن‌بست در تشکیل کابینه در سرزمینهای اشغالی انجام می‌شود، دادستان کل این رژیم صهیونیستی در مرحله بعد به دنبال لغو مصونیت سیاسی نتانیاهو توسط کنست خواهد بود تا بتواند او را دستگیر کند.

نتانیاهو که چندین پرونده فساد در دادگاه رژیم صهیونیستی دارد، در پرونده موسوم به ۴۰۰۰ متهم به دادن رشوه و در پرونده ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ نیز متهم به سوء استفاده از اعتماد عمومی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha